Trendy w tkaninach w Monachium

fot.: viewmunich.com/

Najnowsze kolory, materiały oraz innowacje na nadchodzący sezon znajdą się w centrum uwagi na VIEW Premium Selection. 14 i 15 lipca 2015 w Monachium nastąpi otwarcie sezonu jesień-zima 2016/17 w tekstyliach odzieżowych.

Na monachijskich targach zadebiutuje ponad 300 kolekcji tkanin. Impreza zostanie podzielona na segmenty VIEW Fabrics (tkaniny), VIEW Additionals (dodatki), VIEW Denim & Sportswear (dżins i materiały sportowe) oraz VIEW Design Studios (nowinki w ofercie nadruków i wzorów).

Data VIEW Premium Selection ma duże znaczenie dla producentów z europejskiego rynku, którym zależy na coraz wcześniejszym poznawaniu trendów na nowy sezon. W ciągu dwóch intensywnych dni targowych mogą oni zapoznać się z tendencjami i innowacjami w tkaninach. W tym roku targi VIEW Premium Selection rozszerzyły swój zakres, uwzględniając dodatkowych międzynarodowych dostawców m.in. z Włoch, Anglii, Portugalii i Japonii.

W sezonie jesień-zima 2016/17 na pierwszy plan wysuną się techniczne materiały i faktury.  Materiały takie jak skóra lub jedwab – z technicznym wykończeniem – zyskają w zimie ponury i elegancki gotycki wygląd. Tendencja ku ozdobności połączona z współczesną nostalgii znajdują odzwierciedlenie w bogatych żakardach, nadrukach, wzorzystych teksturach i jasnych przędzach w stylu lat 70-tych. Z kolei hedonizm, zabawa i wyobraźnia przywołają modę okresu rozkwitu Studia 54. W przypadku dżinsu można dostrzec połączenie nauki i magii, czyli funkcjonalnych rozciągliwych materiałów z casualowym stylem. Z kolei w dziedzinie nadruków wciąż dominują abstrakcyjne motywy.

Zaledwie kilka tygodni po VIEW Premium Selection ostateczne wersje kolekcji zostaną przedstawione na MUNICH FABRIC START, który potrwa od 1 do 3 września 2015.

Data publikacji: 6.07.2015
Przeczytaj również

Targi:
Pitti Uomo: Punkt zwrotny dla branży mody męskiej?
Na początku lipca zakończyła się letnia edycja najważniejszych targów mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. To tu można podpatrzeć rodzące się zmiany w kroju,… więcej »
Targi:
Francuskie e-targi dla przemysłu lekkiego

Dynamiczny rynek tekstyliów wymaga skutecznych i szybkich rozwiązań, by podążać za potrzebami producentów i konsumentów. Wychodząc… więcej »

Targi:
ISPO Munich Online 2021: ponad 500 wystawców i ciekawy program

Tegoroczna monachijska edycja targów odzieży, obuwia i sprzętu sportowego ISPO odbędzie się w wersji online. Impreza, wraz z programem… więcej »