Targi mody we Frankfurcie przełożone na lato

Impreza o nazwie Val:ue, pierwotnie planowana na styczeń, została przeniesiona na 5-7 lipca 2022. Targi mają stanowić platformę spotkań przedstawicieli  międzynarodowych marek odzieżowych, dużych producentów, a także  młodych, niezależnych marek i projektantów oraz handlowców.

 Val:ue chcą skupić w jednym miejscu całą branżę mody, od dostawców odzieży, obuwia, po  sektor akcesoriów – torebki, galanterię skórzana czy biżuterię.  Organizatorzy planują również prezentację nowatorskich technologii do projektowania i produkcji odzieży  oraz usług logistycznych. Na imprezie pojawią się również takie tematy, jak zrównoważony rozwój, skuteczne strategie sprzedaży i cyfryzacja.

W ramach Val:ue  będzie można również zapoznać się z ofertą sourcingową. Firmy z tego segmentu pokażą całościowe rozwiązania zarówno dla producentów „white label”, jak i marek własnych, wyróżniających się wysokim standardem jakości.

Val:ue wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG) Organizacji Narodów Zjednoczonych w zakresie zmian społecznych, gospodarczych i ekologicznych. Będą one ogłoszone podczas styczniowej premiery targów, a od 2023 r. spełnianie kryteriów zrównoważonego rozwoju będzie warunkiem wstępnym udziału firm w targach.

W ten sposób organizatorzy Val:ue chcą przygotować sektor mody na transformację w kierunku produkcji przyjaznej dla środowiska.  

Więcej informacji na: www.value.messefrankfurt.com

Jerzy Osika

Data publikacji: 10.01.2022
Przeczytaj również

Targi:
Premium Berlin: Dokąd zmierza branża fashion. Trendy, innowacje i inspiracje

Po 2,5-letniej przerwie w końcu powróciły międzynarodowe targi w Berlinie - Premium… więcej »

Moda:
Recman i Modny Tata z wizytą na włoskich targach mody męskiej Pitti Uomo we Florencji

Jak co roku w połowie czerwca w słonecznej Florencji odbyły się najsłynniejsze targi mody męskiej – Pitti Uomo. Ich historia ma swoje… więcej »

Targi:
Texprocess: Sprawdź, dokąd zmierza przemysł mody. Poznaj innowacje i trendy

W dniach 21-24.06.2022 we Frankfurcie odbędzie się kolejna edycja Texprocess - targów nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii do… więcej »