Wiodący eksperci przemysłu włókienniczego wygłoszą prezentacje na forach ITMA

Podczas targów ITMA 2023, które odbędą się w Mediolanie w czerwcu tego roku, zorganizowane zostaną ponownie dwa fora branżowe poświęcone włókninom oraz tekstyliom i barwnikom. W obydwu wydarzeniach – Forum ITMA Nonwovens oraz ITMA Textile Colourants and Chemicals Forum wezmą udział uznani eksperci, którzy przeanalizują bieżące wyzwania i podzielą się pomysłami, w jaki sposób przemysł tekstylny może osiągnąć zrównoważony rozwój poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii.

Jak zapowiada Ernesto Maurer, prezes CEMATEX: „Fora ITMA zgromadzą interesariuszy z całego łańcucha wartości w celu przeglądu aktualnych problemów, przeprowadzeniu dialogu, nawiązania współpracy i zapewnienia zrównoważonej przyszłości. Targi ITMA 2023 oferują wyjątkową platformę, ponieważ skupiają wszystkich graczy branży tekstylnej w jednym dogodnym miejscu.”

ITMA Nonwovens Forum

Główną prezentację podczas Forum Włóknin poprowadzi Dr Bryan Haynes, Technical Director for Global Nonwovens w firmie Kimberly-Clark Corporation (Wielka Brytania). W swojej prezentacji pt. „Ready now nonwoven solutions for the global plastics crisis” przedstawi przegląd rozwiązań, które są dostępne na rynku.

Według dr Haynesa, który jest Doktorem Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Tennessee w Knoxville, dyrektywa w sprawie tworzyw sztucznych jednorazowego użytku była dzwonkiem alarmowym dla przemysłu włókninowego. Haynesa chciałby zachęcić graczy z branży do współzawodnictwa w celu przyspieszenia rozwiązań rynkowych.

Po przemówieniu eksperta odbędą się prezentacje wystawców ITMA 2023. Forum zakończy się dyskusją panelową na temat wykorzystania zrównoważonych innowacji i technologii cyfrowej w przemyśle włókninowym.

W skład panelu wejdą dr Haynes oraz członkowie komitetu programowego: Dr. Behnam Pourdeyhimi, Executive Director & Associate Dean w The Nonwovens Institute; Dr Ing. Martin Dauner, Head of Competence Centre, Chemicals Fibres & Nonwovens w Deutsche Institute für Textil (DITF) oraz Stephen J. Russell, Profesor Technologii i Materiałów Tekstylnych w Leeds Institute of Textiles and Colour.

ITMA Textile Colourants and Chemicals Forum

Odbywające się od 2011 r. Forum Tekstylnych Barwników i Substancji Chemicznych będzie zawierało prezentację, którą poprowadzą wspólnie: Prasad Pant, Dyrektor South Asia, ZDHC Foundation oraz Sophie Mather, Współzałożycielka i Executive Director The Microfibre Consortium (TMC).

Prezentacja pt. „Textile Wastewater: Addressing Microfibre Loss during Manufacture” skoncentruje się na wpływie odpadów włókienniczych powstających podczas produkcji odzieży i jej użytkowania przez konsumentów. Prelegenci podzielą się kluczowymi wnioskami ze wspólnego projektu obu organizacji dotyczącego fragmentacji włókien w ściekach. Poprzez prezentację chcieliby zachęcić innych do współpracy na rzecz zrównoważonego łańcucha wartości produkcji.

Pant ma dyplom z Chemii Włókienniczej i 30 lat doświadczenia w dziedzinie produkcji tekstyliów i barwników, podczas gdy Mather jest liderką myśli w zakresie zrównoważonych innowacji.

Najważniejszym wydarzeniem na forum jest dyskusja panelowa „Unlocking the Decarbonization Opportunity” prowadzona przez Fashion for Good (FFG). Sesja, moderowana przez Janę van den Bergen, Menedżerkę ds. Innowacji FFG, będzie przedstawiać możliwości redukcji negatywnego wpływu na środowisko i przybliżać projekt FFG D(R)YE Factory of the Future.

W skład komitetu programowego forum wejdą: Andrew Filarowski, Deputy Chief Executive, Society of Dyers and Colourists (SDC); Diana A. Wyman, Executive Vice President, American Association of Textile Chemists and Colorists (AATCC), Frank Michel, Executive Director, The ZHDC Foundation, Janak Mehta, Chairman, Asia Dyestuff Industry Federation (ADIF) oraz Stefano Cavestro, President, Associazione Italiana di Chimica Tessile e Coloristica (AICTC).

Forum Barwników i Chemikaliów Tekstylnych odbędzie się 9 czerwca 2023 r., natomiast Forum Włóknin 10 czerwca 2023 r. Opłata za udział wynosi 219 euro. Członkowie organizacji wspierających skorzystają z preferencyjnej stawki w wysokości 189 euro. Rejestracji na wydarzenia można dokonać na stronie www.itma.com

Odbywające się w Mediolanie od 8 do 14 czerwca targi ITMA 2023 zgromadzą ponad 1600 wystawców z 44 krajów. Odwiedzający mogą rejestrować się online i korzystać ze zniżek za wcześniejszą rejestrację do 7 maja. Każda wejściówka daje dostęp do ITMAconnect, największego na świecie katalogu producentów maszyn tekstylnych.

Data publikacji: 14.04.2023
Przeczytaj również

Szkolenia i konferencje:
Relacja z 12. Fashion Business Congress: E-commerce w modzie. Powrót w wielkim stylu

24 października 2023 r. w Łodzi odbyła się 12. edycja Fashion Business Congress. Celem wydarzenia, organizowanego przez firmę Promedia Jerzy… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Fashion Business Congress: Zgłoszenia jeszcze tylko do czwartku (19.10). Zarejestruj się!

Już 24 października 2023 r. w Łodzi odbędzie się 12. Fashion Business Congress. To spotkanie biznesu mody, którego celem jest dostarczanie… więcej »

Aktualności:
Sprawdź, jak najlepiej sprzedawać modę w internecie. Weź udział w Fashion Business Congress

24 października firmy z branży mody spotkają się na 12. edycji Fashion Business Congress w Łodzi. Tegoroczne spotkanie będzie poświęcone… więcej »