Wszystkie kreacje Wisłockiej

Fot: Jarosław Sosiński / Watchout Productions

Do kin wszedł właśnie film “Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” z Magdaleną Boczarską w roli głównej. Przygotowano do niego ponad 1240 oryginalnych kostiumów. Akcja filmu rozgrywa się od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Kostiumy Wisłockiej i towarzyszących jej postaci, za które odpowiedzialna jest Ewa Gronowska oraz wystrój wnętrz w scenografii Wojciecha Żogały, z pewnością zainteresują zarówno wielbicieli mody, jak i fanów polskiego designu. W filmie wykorzystane zostały bowiem oryginalne wzory zaprojektowane w czasach PRL-u przez największe sławy polskiego wzornictwa i projektantów tkanin.

Inspiracją był przede wszystkim styl samej Michaliny Wisłockiej , który wielu z nas pamięta – mówi Ewa Gronowska, odpowiedzialna za kostiumy. Tyle że pamiętamy ją głównie z ostatniego okresu, z którego jest najwięcej zdjęć. W filmie opowiadamy jej życie od  lat trzydziestych do późnych siedemdziesiątych, dlatego wiele elementów jej wizerunku stworzyliśmy sami. Kluczowym zadaniem było jednak wykreowanie kostiumów sugerujących  przemianę wewnętrzną bohaterki, jej drogę od „szarej” dziewczyny, do „kolorowego ptaka”, symbolu rewolucji seksualnej, którym stała się dopiero w pewnym momencie swojego życia.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszej w Polsce książki o miłości. „Sztuka kochania”, która wyprzedała się w zaskakującym tempie, stając się absolutnym bestsellerem. Przez lata sprzedana została w 7 mln egzemplarzy, czym pobiła nie tylko nakład „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, lecz także Biblii. Wisłocka rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.

Na ekranie zobaczymy wielu wybitnych polskich aktorów. W roli głównej – Magdalena Boczarska, w rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę – Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Film wyreżyserowała Maria Sadowska. Scenariusz napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz „Bogów“. Za zdjęcia odpowiadał Michał Sobociński, natomiast producentami filmu są Krzysztof Terej oraz Piotr Woźniak-Starak, twórcy spektakularnego sukcesu obrazu o Zbigniewie Relidze.

w Sosinski / Watchout Productions, Magdalena Boczarska,

SZTUKA KOCHANIA - © Fot Jaroslaw Sosinski / Watchout Productio

© Fot Jaroslaw Sosinski / Watchout Productions

Data publikacji: 26.01.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Handel internetowy pod lupą. Nowe przepisy mają chronić przed manipulacją

78% polskich internautów przyznaje, że w ciągu ostatnich 30 dni kupiło coś przez internet, a 59% nie spotkało się podczas swoich zakupów z… więcej »

Aktualności:
Hi!Fashion - młodzi projektanci z SAPU zaprezentują kreatywną modę podczas pokazów 11 czerwca

Zapraszamy na Pokaz Semestralny Hi!Fashion 2022! To wyjątkowe wydarzenie prezentujące kreatywną modę. Już 11 czerwca 2022 r. na wybiegu w… więcej »

Aktualności:
Zrównoważona produkcja odzieży na żądanie to żaden problem

Według niedawnego artykułu w Harvard Business Review, zatytułowanego więcej »