Wszystkie kreacje Wisłockiej

Fot: Jarosław Sosiński / Watchout Productions

Do kin wszedł właśnie film “Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” z Magdaleną Boczarską w roli głównej. Przygotowano do niego ponad 1240 oryginalnych kostiumów. Akcja filmu rozgrywa się od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Kostiumy Wisłockiej i towarzyszących jej postaci, za które odpowiedzialna jest Ewa Gronowska oraz wystrój wnętrz w scenografii Wojciecha Żogały, z pewnością zainteresują zarówno wielbicieli mody, jak i fanów polskiego designu. W filmie wykorzystane zostały bowiem oryginalne wzory zaprojektowane w czasach PRL-u przez największe sławy polskiego wzornictwa i projektantów tkanin.

Inspiracją był przede wszystkim styl samej Michaliny Wisłockiej , który wielu z nas pamięta – mówi Ewa Gronowska, odpowiedzialna za kostiumy. Tyle że pamiętamy ją głównie z ostatniego okresu, z którego jest najwięcej zdjęć. W filmie opowiadamy jej życie od  lat trzydziestych do późnych siedemdziesiątych, dlatego wiele elementów jej wizerunku stworzyliśmy sami. Kluczowym zadaniem było jednak wykreowanie kostiumów sugerujących  przemianę wewnętrzną bohaterki, jej drogę od „szarej” dziewczyny, do „kolorowego ptaka”, symbolu rewolucji seksualnej, którym stała się dopiero w pewnym momencie swojego życia.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” to filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszej w Polsce książki o miłości. „Sztuka kochania”, która wyprzedała się w zaskakującym tempie, stając się absolutnym bestsellerem. Przez lata sprzedana została w 7 mln egzemplarzy, czym pobiła nie tylko nakład „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, lecz także Biblii. Wisłocka rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.

Na ekranie zobaczymy wielu wybitnych polskich aktorów. W roli głównej – Magdalena Boczarska, w rolę Stacha Wisłockiego, męża lekarki, wciela się Piotr Adamczyk, jej wielką miłość, Jurka, gra Eryk Lubos, przyjaciółkę, Wandę – Justyna Wasilewska. W filmie występują również Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik oraz Artur Barciś.

Film wyreżyserowała Maria Sadowska. Scenariusz napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz „Bogów“. Za zdjęcia odpowiadał Michał Sobociński, natomiast producentami filmu są Krzysztof Terej oraz Piotr Woźniak-Starak, twórcy spektakularnego sukcesu obrazu o Zbigniewie Relidze.

w Sosinski / Watchout Productions, Magdalena Boczarska,

SZTUKA KOCHANIA - © Fot Jaroslaw Sosinski / Watchout Productio

© Fot Jaroslaw Sosinski / Watchout Productions

Data publikacji: 26.01.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Dariusz Miłek wraca na stanowisko prezesa zarządu Grupy CCC

Dariusz Miłek, dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy CCC, ponownie objął fotel prezesa zarządu, nadzorując dalszy rozwój marek… więcej »

Aktualności:
Recman wspiera fundację Rak’n’Roll i zachęca mężczyzn do badań profilaktycznych

Od dziś Recman rozpoczyna kampanię pod hasłem Męska Sprawa! Wyrazem męskości jest nie tylko charakter czy wygląd, ale także… więcej »

Aktualności:
Sektorowa Rada ds. Kompetencji Moda i Innowacyjne Tekstylia. Podsumowanie działalności
Sektorowa Rada ds. Kompetencji Moda i Innowacyjne Tekstylia powstała 7 lat temu.  Głównym celem projektu jest umożliwienie  przedsiębiorcom  z sektora oddziaływanie  na… więcej »