Yarn Expo Jesień 2014

źródło grafiki: strona targów

W dniach 20 – 22 października 2014 w Shanghai New International Expo Centre odbyła się jesienna edycja targów Yarn Expo. Według końcowego raportu ilość odwiedzających, w porównaniu z poprzednią edycją targów, wzrosła o 18%.

Ponad 18-procentowy wzrost liczby gości tegorocznych Yarn Expo w porównaniu do jesieni ubiegłego roku pozwala stwierdzić, że targi pozostają dla producentów przędzy ważnym kanałem dotarcia do globalnego rynku. W sumie 7098 gości z 62 krajów i regionów, odwiedziło stoiska blisko 150 dostawców podczas trzydniowej imprezy, która odbyła się w dniach 20 – 22 października w Szanghaju w New International Expo Centre. W pierwszej piątce najchętniej odwiedzających znaleźli się goście z Korei, Hongkongu, Japonii, USA i Tajwanu.

Organizatorzy widzą oznaki stabilizacji rynku przędz bawełnianych, przy równoczesnej elastyczności rynku włókien wysokiej klasy.

W trakcie Yarn Expo producenci zaprezentowali szeroki wachlarz naturalnych i mieszanych włókien, w tym bawełny, wełny, lnu, włókien i przędz sztucznych, jak i produktów specjalistycznych, w tym elastyczne, mieszane przędze. Wśród nich królowała przędza bawełniana jako jedna z głównych kategorii produktów.

Oprócz prezentacji produktów, celem Yarn Expo jest również dostarczanie najnowszych innowacji dla przemysłu. W trakcie ostatniej edycji, czterech członków towarzystwa Knitwear Innovation and Design Society (KIDS) z Hongkongu zaprezentowało swoje produkty wykonane przy użyciu najnowszych technologii, począwszy od oprogramowania komputerowego do wysokiej klasy, ręcznie robionej przędzy dziewiarskiej.

Yarn Expo Autumn jest organizowane przez Targi we Frankfurcie; the Sub-Council of Textile Industry, CCPIT; China Cotton Textile Association; China Wool Textile Association; China Chemical Fiber Association; China Bast & Leaf Fibres Textiles Association; oraz China Textile Information Centre.

Więcej informacji dostępnych pod adresem: www.yarn-expo-autumn.com

Data publikacji: 5.12.2014
Przeczytaj również

Moda:
Recman i Modny Tata z wizytą na włoskich targach mody męskiej Pitti Uomo we Florencji

Jak co roku w połowie czerwca w słonecznej Florencji odbyły się najsłynniejsze targi mody męskiej – Pitti Uomo. Ich historia ma swoje… więcej »

Targi:
Texprocess: Sprawdź, dokąd zmierza przemysł mody. Poznaj innowacje i trendy

W dniach 21-24.06.2022 we Frankfurcie odbędzie się kolejna edycja Texprocess - targów nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii do… więcej »

Targi:
Targi mody we Frankfurcie przełożone na lato

Impreza o nazwie Val:ue, pierwotnie planowana na styczeń, została przeniesiona na 5-7 lipca 2022. Targi mają stanowić platformę spotkań… więcej »