Yarn Expo Jesień 2014

źródło grafiki: strona targów

W dniach 20 – 22 października 2014 w Shanghai New International Expo Centre odbyła się jesienna edycja targów Yarn Expo. Według końcowego raportu ilość odwiedzających, w porównaniu z poprzednią edycją targów, wzrosła o 18%.

Ponad 18-procentowy wzrost liczby gości tegorocznych Yarn Expo w porównaniu do jesieni ubiegłego roku pozwala stwierdzić, że targi pozostają dla producentów przędzy ważnym kanałem dotarcia do globalnego rynku. W sumie 7098 gości z 62 krajów i regionów, odwiedziło stoiska blisko 150 dostawców podczas trzydniowej imprezy, która odbyła się w dniach 20 – 22 października w Szanghaju w New International Expo Centre. W pierwszej piątce najchętniej odwiedzających znaleźli się goście z Korei, Hongkongu, Japonii, USA i Tajwanu.

Organizatorzy widzą oznaki stabilizacji rynku przędz bawełnianych, przy równoczesnej elastyczności rynku włókien wysokiej klasy.

W trakcie Yarn Expo producenci zaprezentowali szeroki wachlarz naturalnych i mieszanych włókien, w tym bawełny, wełny, lnu, włókien i przędz sztucznych, jak i produktów specjalistycznych, w tym elastyczne, mieszane przędze. Wśród nich królowała przędza bawełniana jako jedna z głównych kategorii produktów.

Oprócz prezentacji produktów, celem Yarn Expo jest również dostarczanie najnowszych innowacji dla przemysłu. W trakcie ostatniej edycji, czterech członków towarzystwa Knitwear Innovation and Design Society (KIDS) z Hongkongu zaprezentowało swoje produkty wykonane przy użyciu najnowszych technologii, począwszy od oprogramowania komputerowego do wysokiej klasy, ręcznie robionej przędzy dziewiarskiej.

Yarn Expo Autumn jest organizowane przez Targi we Frankfurcie; the Sub-Council of Textile Industry, CCPIT; China Cotton Textile Association; China Wool Textile Association; China Chemical Fiber Association; China Bast & Leaf Fibres Textiles Association; oraz China Textile Information Centre.

Więcej informacji dostępnych pod adresem: www.yarn-expo-autumn.com

Data publikacji: 5.12.2014
Przeczytaj również

Targi:
Pitti Uomo: Punkt zwrotny dla branży mody męskiej?
Na początku lipca zakończyła się letnia edycja najważniejszych targów mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. To tu można podpatrzeć rodzące się zmiany w kroju,… więcej »
Targi:
Francuskie e-targi dla przemysłu lekkiego

Dynamiczny rynek tekstyliów wymaga skutecznych i szybkich rozwiązań, by podążać za potrzebami producentów i konsumentów. Wychodząc… więcej »

Targi:
ISPO Munich Online 2021: ponad 500 wystawców i ciekawy program

Tegoroczna monachijska edycja targów odzieży, obuwia i sprzętu sportowego ISPO odbędzie się w wersji online. Impreza, wraz z programem… więcej »