Yarn Expo już w marcu

W dniach 15-17 marca w Szanghaju odbędą się międzynarodowe targi włókien i przędzy – Yarn Expo. Organizatorzy spodziewają się aż 20% wzrostu liczby wystawców.

Targi Yarn Expo mocno rozwinęły się w ciągu ostatnich trzech lat i jak przewidują organizatorzy, trend ten powinien utrzymać się także podczas najbliższej, wiosennej edycji. Odbędzie się ona w dniach 15-17 marca w hali 5.1 w centrum wystawienniczym National Exhibition and Convention Center w Szanghaju. Około 360 wystawców zaprezentuje swoje wyroby na powierzchni 18 000 m kw. – dla porównania, w roku 2016 w targach uczestniczyło 309 firm, a powierzchnia wystawiennicza wynosiła 15 000 m kw. Producenci z całego świata przedstawią szeroki wybór najwyższej jakości przędzy i włókien, w tym przędze naturalne i mieszane, takie jak bawełna, wełna, len i jedwab, włókna i przędze syntetyczne, a także produkty specjalistyczne, w tym specyficzne, elastyczne przędze.

W 2016 roku wiosenne Yarn Expo przyciągnęły 20 527 nabywców z 77 krajów. Możliwość dotarcia do wielu rodzajów odbiorców z całego świata zachęca wystawców do udziału w kolejnej edycji. „Yarn Expo to dla nas idealne miejsce aby przedstawić swoją firmę i produkty docelowym odbiorcom, jak również aby budować z nimi trwałe relacje biznesowe”, powiedział Peter Dong, Starszy Menedżer w Jingwei Fibres Co Ltd (Aditya Birla Group), który po raz kolejny będzie obecny na targach.

W trakcie wydarzenia będzie można odwiedzić specjalny pawilon indyjski. Jak powiedział Ravindranathan Narayanasamy, dyrektor Texprocil: „Yarn Expo jest ważnym miejscem spotkań dla indyjskich dostawców i importerów z całego świata. Wydarzenie pomaga indyjskim dostawcom spotkać się z przyszłymi klientami z różnych części Chin, a także Korei, Japonii, Hong Kongu, Tajwanu, Europy i Stanów Zjednoczonych.” Ponadto będzie można zapoznać się z szeroką gamą wysokiej jakości przędz syntetycznych, dziewiarskich oraz metalicznych, prezentowanych przez wystawców z Indonezji, Korei, Singapuru, Słowacji i Tajlandii.

W Szanghaju obecna będzie także debiutująca zeszłej wiosny i ciesząca się dużą popularnością strefa Fancy Yarn, na której około 40 firm zaprezentuje swoje najnowsze kolekcje kreatywnych i fantazyjnych przędz. Wśród nich znajdzie się szeroka gama nowoczesnych propozycji, a wśród nich m.in. nylon, wiskoza, włókna z recyklingu i wiele innych.

W trakcie 3 dni targowych odbędzie się również szereg wykładów, w trakcie których specjaliści z branży podzielą się swoją wiedzą na temat trendów oraz tendencji rynkowych.

Więcej informacji o targach na stronie: www.yarn-expo-spring.com.

Data publikacji: 9.01.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Targi:
Techtextil i Texprocess 2024:
Wgląd w przyszłość przemysłu odzieżowo-tekstylnego

23 - 26 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Techtextil i Texprocess. To świetna okazja, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza produkcja… więcej »

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »