Za nami IV edycja Fast Textile

IV edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile odbyła się od 16 do 18 listopada 2017 w Ptak Warsaw Expo. Producenci i importerzy pokazali swoje najnowsze kolekcje tekstyliów, dzianin, tkanin i dodatków krawieckich.

W Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo zaprezentowane zostały także najnowsze maszyny szwalnicze, drukujące, tnące, hafciarki oraz inne maszyny dla przemysłu odzieżowego. Wystawcy oferowali odwiedzającym serie artykułów specjalistycznych, wyposażenia sklepów oraz dekoracji wnętrz na sezon wiosna/lato 2018.

Dla wystawców i odwiedzających przygotowane były specjalne strefy, najciekawsze z nich to pięć Pawilonów Międzynarodowych w tym Chiny, Turcja, Tajwan, Włochy i Holandia, dwie Strefy Trendów zawierające aranżacje z produktów wystawców na halach C i D, oraz ekspozycje mebli od Partnera Targów firmy Agata Meble.

Atrakcjami były również spotkania ze znanymi polskimi projektantami Maciejem Zieniem i Rafałem Michalakiem. Maciej Zień doradzał jak rozwijać swoje kolekcje, aby były poszukiwane na rynku. Rafał Michalak projektant znany z duetu MMC poprowadził wykład na temat Trendów w projektowaniu na sezon wiosna/lato 2018.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty Pierwsze spotkanie z maszyną organizowane przez UltraMaszynę. Uczestnicy mieli szanse poznać tajniki szycia na maszynie i spotkać się z Janem Leśniakiem, autorem wielu książek tematycznych. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym były warsztaty pasmanteryjne z Pasmanteriaozdobna.pl, podczas których panie i panowie ozdabiali ulubione części swojej garderoby.

Na Forum Tekstylnym eksperci prowadzili warsztaty i szkolenia dotyczące między innymi innowacji w włókiennictwie, ekologii tekstyliów, wymagań prawnych i normalizacji w odzieży dziecięcej czy surowców odnawialnych w innowacyjnym włókiennictwie. Specjaliści reprezentowali Izbę Bawełny, Instytut Włókiennictwa, Instytut Tekstyliów z Manchesteru, Świat Druku, Urząd Marszałkowski czy TRIZ zarządzanie innowacyjnym włókiennictwem.

Podczas wieczorowej Gali Biznesu odbyło się rozdanie nagród Diamenty Fast Textile dla wystawców. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

 • Najlepszy polski wystawca: Colourama Sp. z o.o.
 • Najlepszy zagraniczny wystawca: Quality Textiles
 • Kreator trendów: Sonia Textile
 • Produkt roku: Alubest
 • Nowość roku: Allcomp
 • Innowacyjne rozwiązanie roku: TEXPOL

Wyróżnienia otrzymali:

 • Washpapa
 • Euro Textil Uniwersal
 • Knipidee International B.V.

Podczas gali wieczornej odbyło się też rozdanie nagród The Best of PtakModa – zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

 • Najlepszy produkt: Astra
 • Najlepsza kolekcja: Bergamo
 • Najlepszy producent: King
 • Wyróżnienie: M&M
 • Wyróżnienie: Martex

Nowością podczas IV edycji Fast Textile było wyłonienie najpiękniejszego stoiska wśród wystawców. Możliwość głosowania mieli odwiedzający, którzy podczas trwania targów oddawali głosy na Stoisko uszyte na miarę. Ostatniego dnia targów odbyło się oficjalne podliczenie głosów i wyłonienie zwycięzcy, walka była zacięta ponieważ dwie firmy szczególnie podbiły serca odwiedzających: firma Euro Textil Uniwersal oraz firma Wikoria, która ostatecznie zwyciężyła.

Następna edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile odbędzie się od 22 do 24 listopada 2018 w Ptak Warsaw Expo.

Data publikacji: 5.12.2017
Przeczytaj również

Targi:
Targi RetailShow 2022 odbyły się z sukcesem po dwuletniej przerwie

11 edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow już za nami. Oferta wystawców i wystąpienia na konferencji Retail Congress… więcej »

Targi:
Zbliża się 8. edycja targów dla producentów odzieży Fast Textile

W dniach 15-17 listopada 2022 w PTAK Warsaw Expo odbędzie się ósma edycja Fast Textile. Wśród wystawców zaprezentują się m.in. dostawcy… więcej »

Targi:
RetailShow 2022 – targi wyposażenia dla sklepów

Przedstawiciele branży handlowej spotkają się 23-24 listopada br. na Międzynarodowych Targach Wyposażenia Sklepów RetailShow w Centrum EXPO… więcej »