Za nami IV edycja Fast Textile

IV edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile odbyła się od 16 do 18 listopada 2017 w Ptak Warsaw Expo. Producenci i importerzy pokazali swoje najnowsze kolekcje tekstyliów, dzianin, tkanin i dodatków krawieckich.

W Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo zaprezentowane zostały także najnowsze maszyny szwalnicze, drukujące, tnące, hafciarki oraz inne maszyny dla przemysłu odzieżowego. Wystawcy oferowali odwiedzającym serie artykułów specjalistycznych, wyposażenia sklepów oraz dekoracji wnętrz na sezon wiosna/lato 2018.

Dla wystawców i odwiedzających przygotowane były specjalne strefy, najciekawsze z nich to pięć Pawilonów Międzynarodowych w tym Chiny, Turcja, Tajwan, Włochy i Holandia, dwie Strefy Trendów zawierające aranżacje z produktów wystawców na halach C i D, oraz ekspozycje mebli od Partnera Targów firmy Agata Meble.

Atrakcjami były również spotkania ze znanymi polskimi projektantami Maciejem Zieniem i Rafałem Michalakiem. Maciej Zień doradzał jak rozwijać swoje kolekcje, aby były poszukiwane na rynku. Rafał Michalak projektant znany z duetu MMC poprowadził wykład na temat Trendów w projektowaniu na sezon wiosna/lato 2018.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też warsztaty Pierwsze spotkanie z maszyną organizowane przez UltraMaszynę. Uczestnicy mieli szanse poznać tajniki szycia na maszynie i spotkać się z Janem Leśniakiem, autorem wielu książek tematycznych. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym były warsztaty pasmanteryjne z Pasmanteriaozdobna.pl, podczas których panie i panowie ozdabiali ulubione części swojej garderoby.

Na Forum Tekstylnym eksperci prowadzili warsztaty i szkolenia dotyczące między innymi innowacji w włókiennictwie, ekologii tekstyliów, wymagań prawnych i normalizacji w odzieży dziecięcej czy surowców odnawialnych w innowacyjnym włókiennictwie. Specjaliści reprezentowali Izbę Bawełny, Instytut Włókiennictwa, Instytut Tekstyliów z Manchesteru, Świat Druku, Urząd Marszałkowski czy TRIZ zarządzanie innowacyjnym włókiennictwem.

Podczas wieczorowej Gali Biznesu odbyło się rozdanie nagród Diamenty Fast Textile dla wystawców. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

 • Najlepszy polski wystawca: Colourama Sp. z o.o.
 • Najlepszy zagraniczny wystawca: Quality Textiles
 • Kreator trendów: Sonia Textile
 • Produkt roku: Alubest
 • Nowość roku: Allcomp
 • Innowacyjne rozwiązanie roku: TEXPOL

Wyróżnienia otrzymali:

 • Washpapa
 • Euro Textil Uniwersal
 • Knipidee International B.V.

Podczas gali wieczornej odbyło się też rozdanie nagród The Best of PtakModa – zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

 • Najlepszy produkt: Astra
 • Najlepsza kolekcja: Bergamo
 • Najlepszy producent: King
 • Wyróżnienie: M&M
 • Wyróżnienie: Martex

Nowością podczas IV edycji Fast Textile było wyłonienie najpiękniejszego stoiska wśród wystawców. Możliwość głosowania mieli odwiedzający, którzy podczas trwania targów oddawali głosy na Stoisko uszyte na miarę. Ostatniego dnia targów odbyło się oficjalne podliczenie głosów i wyłonienie zwycięzcy, walka była zacięta ponieważ dwie firmy szczególnie podbiły serca odwiedzających: firma Euro Textil Uniwersal oraz firma Wikoria, która ostatecznie zwyciężyła.

Następna edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile odbędzie się od 22 do 24 listopada 2018 w Ptak Warsaw Expo.

Data publikacji: 5.12.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Targi:
Techtextil i Texprocess 2024:
Wgląd w przyszłość przemysłu odzieżowo-tekstylnego

23 - 26 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Techtextil i Texprocess. To świetna okazja, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza produkcja… więcej »

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »