Zmiana zarządu w Izbie Bawełny w Gdyni

24 maja 2019 roku w Domu Bawełny w Gdyni odbyło się 78. Zwyczajne Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Izby Bawełny w Gdyni. Walne zgromadzenie zatwierdziło sprawozdanie zarządu z działalności w 2018 roku oraz sprawozdanie finansowe za rok 2018, udzieliło absolutorium ustępującemu zarządowi i przyjęło budżet na rok 2019.

Podsumowując okres sprawozdawczy, prezes Izby Bawełny Artur Gacek podkreślił, że kończąc swoją drugą kadencję jest usatysfakcjonowany z dokonanych zmian organizacyjnych i statutowych, a przede wszystkim ze zrealizowania tych zadań, które będą służyły izbie i jej członkom w przyszłości. Prezes podziękował wszystkim członkom ustępującego zarządu za aktywną pracę i wyraził nadzieję, że nowo wybrany zarząd wzmocni pozycję izby w polskim i międzynarodowym środowisku włókienniczym.

78. Walne Zgromadzenie wybrało nowe władze izby.  W skład  zarządu IB kadencji 2019-2021 weszli:
Jerzy Kotwas             Prezes
Iwona Frydrych            Wiceprezes
Wojciech Bubrowski        Wiceprezes
Tomasz Drozd             Członek
Artur Gacek              Członek
Anna Garnys            Członek
Jacek Jakubiak            Członek
Ignacy Józkowicz          Członek
Czesław Madejski        Członek
Marek Radwański        Członek
Jacek Rutkowski        Członek

W skład  komisji rewizyjnej  kadencji 2019-2021 weszli:
Leszek Kilanowski        Przewodniczący
Anna Kicińka-Jakubowska    Członek
Benoit Gaujard            Członek

W Uchwale Kierunkowej 78. Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Izby Bawełny w Gdyni wskazano nowe cele strategiczne, zadania i wartości, jakie izba będzie realizowała przez najbliższe lata. Obok celów statutowych, izba będzie wzmacniać swoją rolę jako :
–    najważniejszego forum poświęconego bawełnie w Polsce, łączącego firmy produkujące i handlujące wyrobami bawełnianymi i bawełnopodobnymi;
–   organizacji o silnie ukierunkowanej działalności informacyjnej, analitycznej i edukacyjnej dla polskiej branży tekstylno-odzieżowej w celu analizowania problemów sektora i zmian rynkowych;
–    organizacji promującej bawełnę i wyroby bawełniane oraz nowe technologie, podnoszące  innowacyjność i konkurencyjność polskiego włókiennictwa;
–    stowarzyszenia branżowego, przy którym – działający od 1938 roku – Sąd Arbitrażowy rozstrzygać może spory handlowe i jakościowe, wynikających z kontraktów kupna-sprzedaży surowców, półfabrykatów oraz gotowych wyrobów tekstylnych i odzieżowych;
–    organizacji prowadzącej szkolenia o surowcach i półproduktach włókienniczych, technologii, certyfikacji czy zasadach handlu, a także wspierającej programy odbudowy szkolnictwa zawodowego i średniego technicznego dla włókiennictwa.

Data publikacji: 11.06.2019
Przeczytaj również

Aktualności:
60 proc. Polaków kupuje online częściej niż w poprzednich latach [raport]

Od wielu lat zakupy online cieszą się niesłabnącą popularnością. Mniejszy wysiłek, wygoda, elastyczność i brak konieczności wychodzenia… więcej »

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Aktualności:
LPP wyjaśnia proces wyjścia z rynku rosyjskiego i dementuje informacje Hindenburg Research

Spółka wyjaśnia, iż wbrew informacjom zawartym w materiale Hindenburg Research, od maja 2022 roku nie prowadzi na terenie Rosji działalności… więcej »