Znamy laureata Złotej Nitki 2017!

18 października br. odbyła się 24. gala najważniejszego krajowego konkursu dedykowanego młodym projektantom. Zwyciężczynią tegorocznej Złotej Nitki została Karolina Mikołajczyk. Nagrodę główną – statuetkę oraz 30 tys. zł – wręczył jej, jeden z Jurorów Konkursu oraz dwukrotny zdobywca Złotej Nitki, Łukasz Jemioł.

Poziom finałowych kolekcji był bardzo wysoki, a wyłonienie najlepszej z nich stanowiło prawdziwe wyzwanie. Karolina Mikołajczyk porwała nas spójnością kolekcji, jej konceptem i swego rodzaju przemyślaną narracją – mówi Łukasz Jemioł, jeden z najbardziej cenionych polskich projektantów, właściciel marki sygnowanej własnym nazwiskiem.

Gala konkursowa odbyła się po raz pierwszy w Centrum Promocji Mody, znajdującym się przy łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Tym samym, Złota Nitka powróciła na rodzimy grunt Uczelni. Tegoroczna edycja konkursu była również pierwszym dniem Festiwalu Łódź Young Fashion, który trwał do soboty, 21 października.

Złota Nitka została powołana do życia już 25 lat temu. Jesteśmy dumni z faktu, iż mamy zaszczyt kontynuowania jej tradycji. Tym bardziej, że Katedra Ubioru na Wydziale Tkaniny i Ubioru łódzkiej Akademii jest kolebką najlepszych polskich projektantów. Jesteśmy przekonani, że Łódź Young Fashion na stałe wpisze się światową mapę mody, a sam Festiwal stanie się źródłem największych talentów projektowych w kraju i za granicą – komentuje JM Rektor ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka Habisiak.

Karolina Mikołajczyk została wyłoniona spośród 15 finalistów Złotej Nitki. Oprócz statuetki i nagrody finansowej otrzymał również Dziką Kartę do udziału w finale konkursu międzynarodowego Łódź Young Fashion Award 2017, którego finałowa gala odbyła się w sobotę, 21 października.

– Skala nagrody plasuje nasz Festiwal w światowej czołówce. Zależy nam na kształtowaniu i wyłanianiu najlepszych z najlepszych. To dzięki nim rozwija się środowisko modowe, rozumiane w kontekście edukacji, wyznaczania trendów oraz katalizowania biznesu. Zależało nam również, by informacja o Łodzi modowej dotarła do młodych projektantów z całego świata. – podkreśla Iza Zbonikowska, Dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Konkurs Złotej Nitki skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, urodzonych po 1987 r.

Tegoroczne Jury konkursu, obok. p. V-ce Prezydenta Łodzi Krzysztofa Piątkowskiego współtworzyły takie gwiazdy i eksperci świata mody, jak: duet Paprocki & Brzozowski, Łukasz Jemioł, Mariusz Przybylski czy Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, szef działu mody miesięcznika Elle Marcin świderek czy fotografka Monika Szałek.

Udział w konkursie daje młodym projektantom możliwość pokazania swojego talentu i zaprezentowania projektów najlepszym kreatorom i dziennikarzom modowym w Polsce. Uczestnicy mają okazję, często po raz pierwszy, uczestniczyć w profesjonalnym pokazie mody, ubiegają się także o staże, zdobywają cenne kontakty i otrzymują nagrody mogące znacznie ułatwić im zawodowy start w tej branży. Na wybiegu Złotej Nitki swoje pierwsze kroki stawiało wielu znanych polskich projektantów.

Data publikacji: 27.10.2017
Przeczytaj również

Konkursy:
Loyalty Heroes – konkurs na najlepsze działania lojalnościowe. Trzecia edycja!

Prowadzenie działań lojalnościowych wymaga od marek wielowymiarowych strategii,… więcej »

Aktualności:
Cracow Fashion Awards rozstrzygnięty! Sprawdźcie, jaka kolekcja skradła serca jurorów

To był maraton kreatywności i wyjątkowe przeżycie dla miłośników mody! Tegoroczna edycja konkursu dla młodych projektantów Cracow Fashion… więcej »

Aktualności:
Pokaz dyplomowy SAPU otwiera Cracow Fashion Week 2023

14. edycja Cracow Fashion Week - jednego z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce, odbędzie się w dniach 18-26 marca 2023 r. Projekt jest… więcej »