Adrian Krupa zwycięzcą Fashion Designer Awards

Fot. Filip Okopny - Fashion Images i Marcin Kmieciński-Fashion Images

27 maja w hali Global Expo, odbył się jubileuszowy 10. finał prestiżowego konkursu autorstwa Joanny Sokołowskiej-Pronobis.  Autorskie kolekcje inspirowane tematem „Be Italian Be Glamour” zaprezentowało dziesięciu utalentowanych projektantów.

10.jubileuszową edycję Fashion Designer Awards wygrał Adrian Krupa – student łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego autorska kolekcja wykracza daleko poza ramy współczesnego myślenia o modzie. Geometryczne konstrukcje, asymetria i oryginalne brokatowe dzianiny oraz oryginalne dodatki  to iście teatralne kostiumy prosto z karnawału w Wenecji. Ta wizjonerska kolekcja urzekła jurorów 10 edycji FDA.

Zwycięzca 10 edycji otrzymał pulę nagród m.in.: staż w atelier włoskiej projektantki Francesci Liberatore, 20 tys. złotych, pełne stypendium w Viamoda, wyjazd do Mediolanu na targi White Milano z batonikiem Duplo , wyjazd na targi Premier Vision do Paryża z Cisowianką Perlage, udział w 2. Edycji International Young Designers Contest w Kijowie, obsługę sesji lookbookowej  lub wizerunkowej przez Partnerów beuty FDA – markę MATRIX i AA Wings of Colors , sesję na łamach miesięcznika Avanti, stanowisko w strefie mody podczas Green Festival Olsztynie od cojestgrane24.pl

Wyróżniono również kolekcję Magdaleny Czamary która  otrzymała staż w atelier Bizuu i promocję medialną na kobieta.pl  oraz Manueli Koreckiej, która wygrała staż w atelier Gosi Baczyńskiej oraz staż w dziale charakteryzacji TVN i nagrodę Showroom Talents.  Joanna Sokołowska-Pronobis przygotowała jeszcze jedną nagrodę – staż w atelier Georges’a Chakry, który był honorowym przewodniczącym jury 1. Edycji FDA. Światowej sławy projektant wysłał specjalne video gratulacje na jubileusz FDA . Goście gali zobaczyli premierową kolekcję laureatki zeszłorocznej edycji Celiny Wesołowskiej.

W gronie jurorów znaleźli się m.in: Agnieszka Maciejak, Gosia Baczyńska, Dawid Woliński, duet Bizuu, duet MMC Studio , Joanna Horodyńska, Dorota Williams, Tamara Gonzalez Perea, Mikołaj Komar, Izabela Łapińska, Agnieszka Więdłocha. Agnieszka Dygant, Marieta Żukowska, Kasia Wosiek, Weronika Płocha, Marta Kulczycka, Andrzej Foder  i Joanna Sokołowska-Pronobis.

Data publikacji: 3.06.2019
Przeczytaj również

Konkursy:
Konkurs Loyalty Heroes 2024 rozstrzygnięty!

Loyalty Heroes to konkurs na najlepsze działania lojalnościowe w Polsce organizowany przez brave conferences.  17 kwietnia 2024 r. w hotelu… więcej »

Konkursy:
Konkurs Loyalty Heroes 2024. Znamy listę nominowanych!

Loyalty Heroes 2024 – to już III edycja konkursu na najlepsze działania lojalnościowe w Polsce organizowana przez brave conferences.  19… więcej »

Konkursy:
Pokaz Dyplomowy SAPU: “Freak Show” Julii Korzeniowskiej zdobyło tytuł Kolekcji Roku 2024!

Na wybiegu w Centrum Konferencyjnym Open Source zobaczyliśmy 49 kolekcji dyplomowych absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz… więcej »