Reserved debiutuje w Berlinie

Fot.: Thomas Lohnes / getty images Fot.: Thomas Lohnes / getty images

Jedna z największych polskich marek odzieżowych – Reserved – otworzyła właśnie swój pierwszy salon w Berlinie. To już 19. salon w Niemczech uruchomiony przez właściciela brandu, wywodzącą się z Gdańska firmę LPP. Flagowy sklep Reserved znajduje się w prestiżowej lokalizacji, na jednej z głównych ulic stolicy, Tauentzienstraße 18, w dzielnicy Charlottenburg. Z okazji launchu Reserved przygotowało liczne atrakcje dla pierwszych gości sklepu. 

Debiut z pompą

W ramach promocji na ulicach Berlina, hostessy i hości przemierzyli miasto na obrandowanych rowerach i rozdawali przechodniom słodkości, zachęcając do wizyty w sklepie. W nowo otwartym salonie flagowym można było wykonać profesjonalny make-up i manicure, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce aplikacji Boomerang.

Jako teaser otwarcia w Berlinie zorganizowane zostały także warsztaty dla najpopularniejszych blogerek z branży mody. Wydarzenie poprowadziła gwiazda niemieckiej edycji programu Top Model – Nikeata Thompson.

Cztery piętra z polską modą 

Flagowy salon Reserved znajduje się w centrum Berlina, na jednej z głównych ulic handlowych, gdzie chętnie zakupy robią także turyści. Czterokondygnacyjny budynek zajmuje 2 tys. metrów kwadratowych i jest zaprojektowany według konceptu „Open to public”. Co to oznacza? Salon ma być miejscem łatwo dostępnym, otwartym dla odwiedzających. Transparentne witryny oraz lekkie, mobilne meble pomagają w eksponowaniu produktów. Nowoczesna aranżacja salonu podkreślać ma odświeżony wizerunek marki. Zadbano, by wnętrza były bardziej przyjazne dla środowiska poprzez wykorzystanie energooszczędnego oświetlenia LED.

Ambitne plany LPP w Europie

Obecność Reserved w stolicy to kontynuacja strategii rozwoju globalnej rozpoznawalności marki
i swego rodzaju „perła w koronie” w portfolio sklepów LPP w Niemczech.

– Berlin to kluczowa lokalizacja dla zagranicznej ekspansji Reserved. Dzięki rozszerzaniu sieci sklepów w najlepszych lokalizacjach głównych miast i promocji sklepu online budujemy rozpoznawalność marki na wymagającym, niemieckim rynku, ale również w całej Europie Zachodniej. Nasz kolejny cel w tym regionie to Londyn i równie prestiżowa lokalizacja – pod koniec lata uruchamiamy salon Reserved na kultowej dla miłośników mody Oxford Street – mówi Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP.

LPP już od 2014 roku rozwija sieć sprzedaży stacjonarnej i internetowej marki Reserved w Niemczech.  W IV kwartale 2016 roku firma uruchomiła tu także sklepy internetowe młodszych marek – Cropp, House, Mohito i Sinsay. Niemcy są obecnie dla firmy czwartym zagranicznym rynkiem pod względem wartości przychodów. W tym roku salony stacjonarne Reserved otwarte zostaną także w  Kolonii i we Frankfurcie nad Menem. Łącznie, do końca 2017 roku firma będzie zarządzać w Niemczech 19 sklepami stacjonarnymi flagowego brandu, zlokalizowanymi przy najlepszych ulicach i w popularnych centrach handlowych.

Data publikacji: 29.05.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Wykłady na targach Jubinale
W dniach 8 i 9.06.2018 w strefie wykładowej w hali Dunaj, na terenach targowych Expo Kraków przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie, odbędą się bezpłatne, otwarte wykłady… więcej »
Aktualności:
Za nami 8. edycja E-commerce Innovations
Około stu uczestników wzięło udział w tegorocznej edycji E-commerce Innovations – konferencji dla wszystkich zainteresowanych najnowszymi trendami w sprzedaży internetowej… więcej »
Aktualności:
Wro Fashion Foto we wrocławskiej Renomie
W piątek 11 maja 2018 w DH Renoma we Wrocławiu otwarto wystawę Wro Fashion Foto. To wystawa fotografii modowej, na którą każdy z prezentujących się fotografów… więcej »