7. Cracow Fashion Week – filmy i moda

Audrey Tautou jako Coco Chanel

W dniach 7-9 marca Kino Pod Baranami oraz Cracow Fashion Week zapraszają na pokazy filmów o legendarnych projektantach, które stanowią element programu 7. edycji tego największego wydarzenia modowego w Krakowie i Małopolsce, organizowanego przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU.

Pierwsza połowa marca upłynie w Krakowie pod znakiem mody. Kino Pod Baranami wraz z 7. Cracow Fashion Week, który odbędzie się w dniach 5-12 marca, przygotowało specjalne pokazy filmów poświęconych legendarnym kreatorom mody. W przeglądzie znalazły się trzy fascynujące filmowe portrety: Saint Laurent, Coco Chanel, w postać której wcieliła się Audrey Tautou oraz dokument Tomasz Ossoliński. Before the Show.

Przegląd w Kinie Pod Baranami to nie jedyna gratka dla miłośników kina i mody. Warte uwagi są również wydarzenia w ramach Weekendu z MODNĄ (5-6 marca), towarzyszącego wystawie Modna i już! Moda w PRL w Muzeum Narodowym w Krakowie. Zostanie wtedy zaprezentowany m.in. film dokumentalny Political Dress o trudnej sztuce ubioru w PRL. Gościem pokazu będzie reżyserka, Judyta Fibiger.

Jedną z atrakcji Weekendu z MODNĄ będzie także pokaz laureatów konkursu organizowanego przez Muzeum Narodowe w Krakowie pt. „W duchu PRL – konkurs na najlepszą stylizację”. Aby wziąć w nim udział, wystarczy przesłać swoje zdjęcie (tylko jedno!) w stylizacji nawiązującej do mody PRL na adres: konkurs@mnk.pl.j, w terminie od 16.02.2016 do 1.03.2016 roku. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne na stronie: http://mnk.pl/aktualnosci/weekend-kobiet-z-wystawa-modna-i-juz-moda-w-prl

cfw2016-plakat-b1

Data publikacji: 23.02.2016
Przeczytaj również

Aktualności:
Tarcza antykryzysowa: ZPPHiU chwali autopoprawkę i krytykuje centra handlowe

Przegłosowana przez Sejm autopoprawka dotycząca tarczy antykryzysowej przynosi korzystne rozwiązania z punktu widzenia Związku Polskich… więcej »

Aktualności:
PRCH wspiera postulaty Rzecznika MŚP w sprawie ochrony miejsc pracy i dopłat do czynszów w zamkniętych placówkach

Trwają konsultacje rządowego programu “tarczy antykryzysowej”. W rozmowach z Ministerstwem Rozwoju, Polska Rada Centrów Handlowych wraz z… więcej »

Aktualności:
Od miseczki do maseczki

Firma Corin, specjalizująca się w produkcji bielizny i kostiumów kąpielowych,… więcej »