7. Cracow Fashion Week – filmy i moda

Audrey Tautou jako Coco Chanel

W dniach 7-9 marca Kino Pod Baranami oraz Cracow Fashion Week zapraszają na pokazy filmów o legendarnych projektantach, które stanowią element programu 7. edycji tego największego wydarzenia modowego w Krakowie i Małopolsce, organizowanego przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU.

Pierwsza połowa marca upłynie w Krakowie pod znakiem mody. Kino Pod Baranami wraz z 7. Cracow Fashion Week, który odbędzie się w dniach 5-12 marca, przygotowało specjalne pokazy filmów poświęconych legendarnym kreatorom mody. W przeglądzie znalazły się trzy fascynujące filmowe portrety: Saint Laurent, Coco Chanel, w postać której wcieliła się Audrey Tautou oraz dokument Tomasz Ossoliński. Before the Show.

Przegląd w Kinie Pod Baranami to nie jedyna gratka dla miłośników kina i mody. Warte uwagi są również wydarzenia w ramach Weekendu z MODNĄ (5-6 marca), towarzyszącego wystawie Modna i już! Moda w PRL w Muzeum Narodowym w Krakowie. Zostanie wtedy zaprezentowany m.in. film dokumentalny Political Dress o trudnej sztuce ubioru w PRL. Gościem pokazu będzie reżyserka, Judyta Fibiger.

Jedną z atrakcji Weekendu z MODNĄ będzie także pokaz laureatów konkursu organizowanego przez Muzeum Narodowe w Krakowie pt. „W duchu PRL – konkurs na najlepszą stylizację”. Aby wziąć w nim udział, wystarczy przesłać swoje zdjęcie (tylko jedno!) w stylizacji nawiązującej do mody PRL na adres: konkurs@mnk.pl.j, w terminie od 16.02.2016 do 1.03.2016 roku. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne na stronie: http://mnk.pl/aktualnosci/weekend-kobiet-z-wystawa-modna-i-juz-moda-w-prl

cfw2016-plakat-b1

Data publikacji: 23.02.2016
Przeczytaj również

Aktualności:
Recman i Fundacja Rak’n’Roll: męskie śniadanie z rozmowami poświęconymi zdrowiu

Listopad to miesiąc, kiedy na całym świecie mówi się o męskim zdrowiu i profilaktyce nowotworowej. Firma Recman w ramach kampanii… więcej »

Aktualności:
Krakowski festiwal Zaprojektowani pod znakiem innowacji i ekodizajnu

Jeden z najciekawszych festiwali dizajnu w Polsce dobiegł końca! Po całym tygodniu… więcej »

Aktualności:
Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem

Listopad w Krakowie mija pod znakiem Dizajnu! Wielkimi krokami zbliża się dziesiąta edycja festiwalu Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z… więcej »