Columbia Sportswear przedstawia KONOS™ – nową serię obuwia do szybkich wędrówek

W tegorocznej kolekcji wiosna-lato Columbia przedstawia KONOS™ – nową serię obuwia do szybkich wędrówek, wyposażoną w technologię OMNI-MAX™ , łączącą przyczepność, stabilność i amortyzację, zapewniające wysoki komfort i zwrot energii.

Szybkie wędrówki, inaczej Speed Hiking, to coraz bardziej popularna aktywność fizyczna, która plasuje się pomiędzy turystyką pieszą a trail runningiem. To nowy sposób wędrowania w dynamicznym i intensywnym tempie, w zróżnicowanym terenie, z elementami biegania i skakania. Dlatego też wymaga większej siły fizycznej niż tradycyjne wędrówki.

Do Speed Hikingu potrzebne są także odpowiednie buty turystyczne, zapewniające właściwą równowagę między amortyzacją, stabilnością i przyczepnością. Takie właściwości gwarantuje nowa technologia Omni-Max™ od marki Columbia :

  • WSZECHSTRONNA AMORTYZACJA
    Technologia Omni-Max™ oferuje lekką, adaptacyjną amortyzację w podeszwie środkowej. Responsywna pianka, z której zbudowana jest podeszwa, zapewnia lepszą absorpcję uderzeń, zwrot energii i komfort.
  • ZWIĘKSZONA STABILNOŚĆ
    Wsparcie śródstopia zapewniają strategicznie rozmieszczone kopuły kompresyjne i żłobienia podeszwy zwiększające elastyczność butów w przedniej części stopy. Rozwiązanie to zmniejsza wpływ obciążenia i zapewnia przyczepność, umożliwiając jednocześnie naturalny ruch przetaczania stopy z pięty na palce.
  • ZWIĘKSZONA PRZYCZEPNOŚĆ
    Podeszwa zewnętrzna o zaawansowanej trakcji została wykonana ze specjalnie opracowanych mieszanek (Adapt Trax w wersji Konos TRS i Omni-Grip w Konos XCEL WP oraz Konos Low) i wykorzystuje kształt i ustawienie kołków bieżnika aby zapewnić przyczepność w terenie, na mokrej i suchej nawierzchni.

Oto kluczowe modele z kolekcji S24, wykorzystujące technologię Omni-Max i zapewniające większy komfort wędrówek, biegania oraz odkrywania łatwiejszych i bardziej wymagających szlaków.

• KONOS™ TRS OUTDRY™ – topowy model kolekcji S24, dostępny w wersji damskiej i męskiej (cena : 529,99 PLN). Sportowa, siateczkowa cholewka z bezszwową konstrukcją i nakładkami zapewnia odpowiedni poziom komfortu, trwałości i ochrony stóp. Model posiada wodoodporną, oddychającą membranę OUTDRY™. NAVIC FIT SYSTEM™ zapewnia naturalną blokadę śródstopia i zwiększoną stabilność. Inspirowana rozwiązaniami z modeli biegowych, lekka podeszwa środkowa TECHLITE+™ gwarantuje doskonałą amortyzację i stabilizuje piętę, zapewniając optymalną równowagę, podczas gdy kopuły kompresyjne pod piętą i przednią częścią stopy zwiększają amortyzację, co pozwala na większy komfort i lepsze odbicie. Głębokie żłobienia w przedniej części podeszwy pomagają w szybkim marszu. Wreszcie, opatentowana gumowa podeszwa zewnętrzna ADAPT TRAX™ ze specjalnie zaprojektowanymi wzorami bieżnika zapewnia wyjątkową przyczepność w mokrych i suchych warunkach.

KONOS™ TRS jest również dostępny w wersji bez wodoodpornej membrany (449,99 PLN), zapewniającej ten sam poziom komfortu w suche, letnie dni.

• KONOS™ XCEL WATERPROOF LOW HIKING SHOE (449,99 PLN) – model również posiada tekstylną cholewkę z syntetyczną osłoną palców dla dodatkowej ochrony i bezszwowymi wzmocnieniami zapewniającymi wsparcie śródstopia. Dzięki zastosowaniu podeszwy środkowej TECHLITE™, specjalnie zaprojektowana pięta i śródstopie pomagają w tworzeniu stabilnej platformy. W przeciwieństwie do wersji TRS OutDry, ten styl został wyposażony w zastrzeżoną wodoodporną, oddychającą konstrukcję Omni-TECH™, a podeszwa zewnętrzna jest wykonana z niebrudzącej gumy trakcyjnej Omni-GRIP™ (w wersji TRS wykorzystano ADAPT TRAX).

Ten styl jest również dostępny wersji męskiej i młodzieżowej KONOS™ LOW bez membrany. W wersji młodzieżowej posiada siateczkowową cholewkę, syntetyczne i skórzane nakładki / spody zapewniające wyższą trwałość. Cena męskiego modelu KONOS™ LOW wynosi 379,99 PLN, natomiast YOUTH KONOS™ LOW – 279,99 PLN.

Model KONOS™ jest dostępny min. w sklepach stacjonarnych: Columbia w Zakopanem, Trekker Sport, Martes Sport, Intersport, Buty Jana, oraz online: sklep-columbia.pl, 8a.pl, modivo.pl, eobuwie.pl, sportano.pl, answear.com, intersport.pl, fitanu.com, sklepmartes.pl, butyjana.pl

Data publikacji: 22.03.2024
Przeczytaj również

Moda:
Speed hiking - włącz wyższy bieg z Columbia Sportswear

Speed hiking to aktywność szczególnie cenna w dobie nieustannego braku czasu, kiedy to weekendowy wyjazd w góry staje się wyprawą na wagę… więcej »

Marketing:
Kappahl w kampanii „Denim Fit For You” przybliża proces produkcji dżinsów

Kappahl skupia się na przedstawieniu transparentności procesu produkcji dżinsów, dając klientom możliwość śledzenia pochodzenia i etapów… więcej »

Moda:
Artykuł promocyjny: Srebrna biżuteria na prezent
- dlaczego to znakomity pomysł

Biżuteria ze srebra to znakomity pomysł na prezent, czego dowodem jest to, że od wieków jest jedną z tych, po które najchętniej sięgają… więcej »