Slow Fashion #11 – Przedwiośnie!

Już 3 i 4 marca odbędzie się 11. edycja Slow Fashion – targów prezentujących ponad 200 wystawców z całej Polski. Wydarzenie będzie miało miejsce na PGE Narodowym w Warszawie, a towarzyszyć będzie mu hasło #KupujLepszeUbrania.

Po raz pierwszy ambasadorami targów są Projektanci Slow Fashion. Marcową edycję reprezentują w najlepszym stylu: Filip Ferens – The Urban Beard, Anna Migacz Lesińska – CARGO by OWEE, Mnishkha, Rilla Pawlaczyk – Rilke, Bożena Karska – YES TO DRESS, Kamila Dzieżyc – Pani-ka oraz Kasia Szegidewicz – LA BOBA. Projektanci dołączają do grona gwiazd wspierających polską modę autorską oraz wybierających ideę Slow Life. Poprzednio były to: aktorki Olga Frycz i Ada Fijał, wokalistka i autorka tekstów Natalia Przybysz oraz dziennikarka Chillizet i Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka z mamą Ewą Drzewiecką.

Targi Slow Fashion to ponad 200 wystawców z całej Polski, którzy zaprezentują premierowe kolekcje na wiosnę i lato 2018. Wydarzenie zostanie podzielone na strefy: Premium, Casual, Street, Elegance, Kids oraz Strefę Męską. Partnerem tegorocznej Strefy Premium jest Jaguar z kompaktowym modelem SUV EPACE.

Z myślą o najmłodszych organizatorzy zaaranżowali kącik kinowy, w którym pod okiem fundacji Family For Family milusińscy obejrzą najlepsze polskie bajki. W Strefie Kids Wydawnictwo Tashka poprowadzi warsztaty, podczas których dzieci dowiedzą się, jak segregować odpady i troszczyć się o środowisko. Uczestnicy wspólnie z animatorami przygotują kukiełki Misia Miszy, a następnie zaaranżują scenki działania na rzecz Ziemi.

Osoby chcące dać upust swojej kreatywności powinny odwiedzić Warsztatownię. Wystawione będą tu maszyny do szycia Juki, na których chętni będą mogli uszyć bluzkę – nietoperz, wykorzystując do tego niepotrzebne już tekstylia. Florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia wiosennych wianków. Odbędą się też warsztaty z projektowania nadruków na torby i t-shirty z Bazgrołakami.

Targi Slow Fashion od początku wspierają inicjatywy, które działają na rzecz świadomości procesów w branży modowej. Dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat i wesprzeć organizacje dbające o te kwestie, będą czekać wolontariusze z Fundacji La Strada oraz przedstawiciele organizacji Fairtrade Polska i Kupuj Odpowiedzialnie. To świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o Sprawiedliwym Handlu i zaopatrzyć się np. w bieliznę z certyfikowanej bawełny Fairtrade czy niepowtarzalne akcesoria z upcyklingu.

To wszystko już 3 i 4 marca na PGE Narodowym. Organizatorzy zachęcają do poznania polskich projektantów oraz idei Slow Fashion. Wszystko w zgodzie z mottem targów: #KupujLepszeUbrania

Targi Slow Fashion #11 – Przedwiośnie!
Kiedy: 3-4 marca 2018 r.
Gdzie: PGE Narodowy (aleja Józefa Poniatowskiego 1)
Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00
Wstęp na targi: 10 PLN / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny.

PS20160304-IMG_6639

Data publikacji: 2.03.2018
Przeczytaj również

Targi:
We Frankfurcie startują nowe targi mody. Organizatorzy mają ambitne plany

Impreza o nazwie Val:ue zaplanowana jest na 18-20 stycznia 2022, równolegle z Frankfurt Fashion Week. Targi mają stanowić… więcej »

Targi:
SILMO Paris 2021: Trendy w modzie okularowej i przyszłość branży optycznej

Od 24 do 27 września targi SILMO Paris, po dwóch latach przerwy, znowu staną się miejscem bezpośrednich spotkań w tzw. realu, gdzie… więcej »

Targi:
Pitti Uomo: Punkt zwrotny dla branży mody męskiej?
Na początku lipca zakończyła się letnia edycja najważniejszych targów mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. To tu można podpatrzeć rodzące się zmiany w kroju,… więcej »