Slow Fashion #11 – Przedwiośnie!

Już 3 i 4 marca odbędzie się 11. edycja Slow Fashion – targów prezentujących ponad 200 wystawców z całej Polski. Wydarzenie będzie miało miejsce na PGE Narodowym w Warszawie, a towarzyszyć będzie mu hasło #KupujLepszeUbrania.

Po raz pierwszy ambasadorami targów są Projektanci Slow Fashion. Marcową edycję reprezentują w najlepszym stylu: Filip Ferens – The Urban Beard, Anna Migacz Lesińska – CARGO by OWEE, Mnishkha, Rilla Pawlaczyk – Rilke, Bożena Karska – YES TO DRESS, Kamila Dzieżyc – Pani-ka oraz Kasia Szegidewicz – LA BOBA. Projektanci dołączają do grona gwiazd wspierających polską modę autorską oraz wybierających ideę Slow Life. Poprzednio były to: aktorki Olga Frycz i Ada Fijał, wokalistka i autorka tekstów Natalia Przybysz oraz dziennikarka Chillizet i Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka z mamą Ewą Drzewiecką.

Targi Slow Fashion to ponad 200 wystawców z całej Polski, którzy zaprezentują premierowe kolekcje na wiosnę i lato 2018. Wydarzenie zostanie podzielone na strefy: Premium, Casual, Street, Elegance, Kids oraz Strefę Męską. Partnerem tegorocznej Strefy Premium jest Jaguar z kompaktowym modelem SUV EPACE.

Z myślą o najmłodszych organizatorzy zaaranżowali kącik kinowy, w którym pod okiem fundacji Family For Family milusińscy obejrzą najlepsze polskie bajki. W Strefie Kids Wydawnictwo Tashka poprowadzi warsztaty, podczas których dzieci dowiedzą się, jak segregować odpady i troszczyć się o środowisko. Uczestnicy wspólnie z animatorami przygotują kukiełki Misia Miszy, a następnie zaaranżują scenki działania na rzecz Ziemi.

Osoby chcące dać upust swojej kreatywności powinny odwiedzić Warsztatownię. Wystawione będą tu maszyny do szycia Juki, na których chętni będą mogli uszyć bluzkę – nietoperz, wykorzystując do tego niepotrzebne już tekstylia. Florystyki z Amarantu poprowadzą zajęcia z wicia wiosennych wianków. Odbędą się też warsztaty z projektowania nadruków na torby i t-shirty z Bazgrołakami.

Targi Slow Fashion od początku wspierają inicjatywy, które działają na rzecz świadomości procesów w branży modowej. Dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na ten temat i wesprzeć organizacje dbające o te kwestie, będą czekać wolontariusze z Fundacji La Strada oraz przedstawiciele organizacji Fairtrade Polska i Kupuj Odpowiedzialnie. To świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o Sprawiedliwym Handlu i zaopatrzyć się np. w bieliznę z certyfikowanej bawełny Fairtrade czy niepowtarzalne akcesoria z upcyklingu.

To wszystko już 3 i 4 marca na PGE Narodowym. Organizatorzy zachęcają do poznania polskich projektantów oraz idei Slow Fashion. Wszystko w zgodzie z mottem targów: #KupujLepszeUbrania

Targi Slow Fashion #11 – Przedwiośnie!
Kiedy: 3-4 marca 2018 r.
Gdzie: PGE Narodowy (aleja Józefa Poniatowskiego 1)
Godziny otwarcia: 11.00 – 19.00
Wstęp na targi: 10 PLN / 2 dni, dzieci i młodzież do lat 12 wstęp bezpłatny.

PS20160304-IMG_6639

Data publikacji: 2.03.2018
Przeczytaj również

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Wiodący eksperci przemysłu włókienniczego wygłoszą prezentacje na forach ITMA

Podczas targów ITMA 2023, które odbędą się w Mediolanie w czerwcu tego roku, zorganizowane zostaną ponownie dwa fora branżowe poświęcone… więcej »