Za nami Targi Mody Poznań

fot. archiwum MTP

Dwa dni targowe w Poznaniu (5–6 marca 2019) upłynęły pod znakiem inspirujących spotkań, prezentacji najnowszych trendów odzieżowych podczas pokazów mody oraz dyskusji o rynku mody.

Targi Mody Poznań zgromadziły międzynarodowych projektantów i producentów odzieży, między innymi z takich krajów jak: Bangladesz, Czechy, Francja, Indie, Szwecja, Ukraina, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Turcja, Iran, Grecja, Rosja i Wielka Brytania, zaś najliczniejszą reprezentację tworzyli przedstawiciele Polski. Wydarzenie to było doskonałą okazją do nawiązania nowych kontraktów biznesowych oraz zakupu najnowszych kolekcji, które dzięki temu mają okazję pokazać się również w innych krajach.

Made in Poland
Targi Mody Poznań starają się wspierać przede wszystkim polskie marki i rynek, a także twórczość młodych projektantów. Poprzez stworzony wspólnymi siłami projekt Polska Moda, targi wzmacniają pozycję rodzimych produktów zarówno w kraju jak i zagranicą, podkreślając ich miejsce produkcji, wysoką jakość materiałów, oryginalność krojów, detale i perfekcyjne odszycie.

Trendy wiosna-lato 2019
Pierwszy dzień targów rozpoczął się bardzo intensywnie. Blisko 300 marek i firm rozstawiło swoje stoiska na dwóch piętrach Poznań Congress Center, witając klientów i prezentując swoje najnowsze kolekcje odzieży, obuwia i dodatków. „W sezonie wiosna-lato 2019 królują intensywne kolory, printy, zwiewne materiały, a także ponadczasowy jeans. Klasyka przeplatała się na wybiegu z nonszalancją i lekką ekstrawagancją. Szeroki wachlarz ofert pozwolił zarówno projektantom, jak i producentom zainspirować się i podjąć decyzję, co w tym sezonie zdobić będzie ich półki sklepowe” – mówi Karolina Michalak, dyrektor Targów Mody Poznań.

Kongres fachowców
W tym samym czasie w Sali Ziemi rozpoczął się kongres fachowców „Internet w modzie, moda w internecie”. Całość rozpoczęła się o godz. 9:30 powitaniem przez prowadzącą całe wydarzenie – Paulinę Smaszcz-Kurzajewską – dziennikarkę, prezenterkę i specjalistkę w dziedzinie public relations. Debata dotycząca przyszłości branży mody warunkowanej nowymi technologiami zebrała spore grono słuchaczy. Prelegenci, którzy pojawili się na scenie to przedstawiciele uczelni artystycznych, instytucji kultury i sztuki, prawników, dziennikarzy modowych, reprezentantów popularnych w Polsce wirtualnych galerii handlowych, ekspertów ds. realizacji kompleksowych kampanii e-mail i SMS oraz showroomów i stylistów.

Gala Polskiej Mody
Wieczorem odbyła się uroczysta Gala Polskiej Mody, którą zwieńczyły pokazy najnowszych kolekcji wystawców. Na cat walku w Sali Ziemii zaprezentowały się Agnieszka Światły ze swoją kolekcją sukien ślubnych, Semper, Malove Fashion, Yvon, Kaskada, Feria, Masellini, Lidia Kalita ze swoją najnowszą marką Miss LK oraz partnerzy Targów Mody Poznań firma Impression z kolekcją Elisa Cavaletti i Wine & Fashion z premierowym pokazem marki Lion of Porches, która dopiero wchodzi na nasz rynek. Podczas pokazów wystąpiła genialna Anna Karwan, finalistka programu The Voice of Poland.

Gościem honorowym podczas pierwszego dnia Targów Mody Poznań był Jerzy Antkowiak, legenda polskiej mody, projektant i stylista, dyrektor ds. wzornictwa w słynnej Modzie Polskiej. Podczas wieczornej gali pojawiła się również Natasza Urbańska, ambasadorka marki Caprice i wielu innych znamienitych gości. Wyróżnienie za obsługę klienta oraz tworzenie pozytywnego wizerunku, otrzymali przedstawiciele gminy miasta Łowicz, którzy zaprezentowali firmy zrzeszone w tym regionie.

Pokazy handlowe i artystyczne
W czasie targów w Sali Ziemi odbywały się pokazy handlowe marek takich jak Aurex, Zest, Grandio, Fratelli/Marbet, Bastet, Malove, Sempre, Wine&Fashion (Old Taylor, Cornoel Tapiocca, Nuria Vilardaga, Lion of Porches). Odbyły się również specjalne pokazy mody prezentuje kolekcje przygotowane przez studentów Pracowni Projektowania Ubioru z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, a także studentów kierunku wzornictwo z Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego w Radomiu.  Wśród zwiedzających pojawili się także blogerzy modowi, którzy relacjonowali cale wydarzenie w swoich mediach społecznościowych, zaś popularne stylistki z Novamoda poszukiwały wśród gości wyróżniających się stylem strojów.

Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję Targów Mody Poznań, która odbędzie się w dniach 27-28.08.2019 roku.

Źródło: serwis prasowy MTP

Data publikacji: 12.03.2019
Przeczytaj również

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »

Szkolenia i konferencje:
Wiodący eksperci przemysłu włókienniczego wygłoszą prezentacje na forach ITMA

Podczas targów ITMA 2023, które odbędą się w Mediolanie w czerwcu tego roku, zorganizowane zostaną ponownie dwa fora branżowe poświęcone… więcej »