Intertextile bije rekordy

Targi Intertextile w Szanghaju ustanawiają nowe rekordy wystawców i zwiedzających.

Tegoroczne Intertextile Shanghai Apparel Fabrics – Autumn Edition pobiło wszelkie rekordy, nawet w porównaniu z obchodami 20. rocznicy targów. Łącznie pojawiło się 3 844 wystawców oraz 71 138 odwiedzających. W Top 10 goszczących krajów i regionów, oprócz Chin kontynentalnych, znalazły się: Hong Kong, Korea, Japonia, USA, Tajwan, Turcja, Rosja, Indonezja, Indie i Wielka Brytania. Targi odbywały się w Shanghai New International Expo Centre od 20 do 23 października.

Popyt w Chinach jest silny dla zagranicznych marek i przewiduje się, że pozostanie taki również w przyszłych latach.

Pomimo spowolnienia wzrostu gospodarczego w Chinach w ubiegłym roku, popyt jest wciąż wysoki dla międzynarodowych marek, szczególnie tych z wyższej europejskiej półki, co potwierdzają sami wystawcy – Zdecydowanie, marki z Wielkiej Brytanii są tutaj uznawane i dlatego planujemy znaczny rozwój w Chinach w najbliższej przyszłości – wyjaśnia pan Ronald Hall, dyrektor zarządzający Bower & Roebuck & Co Ltd, która wystawiała się w tym roku w strefie Premium Wool Zone. W Chinach obserwuje się ukierunkowanie na design, jakość i dziedzictwo kulturowe i możemy to wykorzystać – Mapel SpA z Włoch, również wystawiał się w tej samej strefie, a dyrektor generalny Luca Grassi wyjaśnił korzyści jakie widzi dla swojej firmy – Nasza europejska marka jest tutaj naszą zaletą, a na „made in Italy” wciąż utrzymuje się popyt w Chinach. Z naszym stylem i kolorami mamy tutaj przewagę, więc jesteśmy optymistycznie nastawieni do rynku w Azji w naszych planach na następny rok.

Program targów dostarczał informacji i inspiracji

Oprócz 15 sal pełnych tkanin i dodatków, program Targów dostarczał również uczestnikom wielu pomysłów na temat nowych wzorów i trendów, nowości z rynku oraz nowych technologii przemysłowych. Tegoroczny rozszerzony program zawierał pięć krajowych i międzynarodowych forów dotyczących trendów, dwa konkursy projektowania tkanin, ponad 35 seminariów, spotkania okrągłego stołu, gdzie omawiano przyszłość przemysłu w regionie oraz debiut GOTS Forum.

Tegoroczne seminaria były organizowane przez wiodące firmy z branży. Wykłady dotyczące projektowania i trendów były prowadzone przez przedstawicieli z Huafu, Milano Unica, NellyRodi Agency, Peclers Paris i innych, a prelegenci z Control Union, Jintex Corp, Lineapelle, Oeko-Tex Association, SGS, Sustainable Apparel Coalition, TESTEX i Unifi, prowadzili seminaria na temat kwestii zrównoważonego rozwoju.

Widzowie docenili treść i profesjonalizm wystąpień. To jest mój pierwszy raz na targach i przyszłam, aby dowiedzieć się więcej o nowościach w przemyśle włókienniczym i zaktualizować swoją wiedzę o produktach – wyjaśnia pani Emily Mi, Menadżer z PVH Management Consultant (Shanghai) Ltd.

Następne Intertextile Shanghai Apparel Fabrics – Autumn Edition odbędzie się w dniach 13 – 15 października 2015. Edycja wiosenna natomiast będzie miała miejsce 18 – 20 marca 2015. Obie imprezy odbędą się w nowej lokalizacji, w National Exhibition and Convention Center (Shanghai), i będą współorganizowane przez Targi we Frankfurcie oraz China Textile Information Centre.

Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie: www.intertextileapparel.com.

Data publikacji: 1.12.2014
Przeczytaj również

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Targi:
Techtextil i Texprocess 2024:
Wgląd w przyszłość przemysłu odzieżowo-tekstylnego

23 - 26 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Techtextil i Texprocess. To świetna okazja, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza produkcja… więcej »

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »