Polski zakład Levisa w finale ITMA Sustainable Innovation Award

fot. www.itma.com

25 sierpnia 2015 CEMATEX, Europejski Komitet Producentów Maszyn Włókienniczych, ogłosił sześciu finalistów, którzy zostali zakwalifikowani do finału konkursu dla firm najlepiej realizujących ideę zrównoważonego rozwoju – ITMA Sustainable Innovation Award. Trzech z nich ubiega się o nagrodę w kategorii ITMA Industry Excellence Award, natomiast pozostałych trzech konkuruje o zwycięstwo w ITMA Research & Innovation (R&I) Excellence Award. Wśród sześciu liderów zrównoważonego rozwoju znalazła się fabryka Levi Strauss & Co zlokalizowana w Płocku.

Industry Excellence Award jest wyróżnieniem dla producentów tekstyliów i odzieży, którzy dzięki innowacjom technologicznym przyśpieszają rozwój zrównoważonego biznesu, co przynosi korzyści również społeczeństwu oraz całej planecie. Po długich obradach jurorzy wybrali trzech finalistów, którzy ściśle współpracowali z wystawcami nadchodzącej edycji targów ITMA 2015 w celu wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań w ich procesie produkcji lub produktach:

  • Berto Industria Tessile SRL (Włochy). Berto Industria Tessile to wiodący producent wyrobów dżinsowych. Był pionierem w adaptacji innowacyjnych technologii Monforts’, które ułatwiły firmie znaczną redukcję ilości płynu używanego przy wykańczaniu tkanin dżinsowych, co z kolei prowadzi do oszczędności energii i ogromnego zmniejszenia ilości wytworzonych ścieków.
  • Gebrüder Otto GmbH & Co. KG (Niemcy). Gebrüder Otto, jeden z wiodących producentów przędzy w Europie, wdrożył system Mayer & Cie.’s spinitsystems®, który zmniejszył o 35 procent energię użytą do produkcji dżerseju w porównaniu z metodą konwencjonalną.
  • Levi Strauss & Co. (USA). Levi Strauss & Co., jedna z największych na świecie firm odzieżowych i światowy lider w produkcji odzieży dżinsowej, rozpoczęła wstępne prace rozwojowe w swoim zakładzie w Płocku, gdzie wykorzystuje technologie prania odzieży NoStone®. Technologia NoStone® to ważny pierwszy krok do rozwiązania jednego z największych wyzwań w tej branży, aby wykończenie denimu stało się bardziej ekologiczne, opłacalne i skuteczne.

Charles Beauduin, członek jury nagrody Industry Excellence Award, prezes CEMATEX, powiedział: „Dziękujemy wystawcom ITMA 2015 za wsparcie tej nagrody. To, co odróżnia tę nagrodę od innych w branży, jest zwrócenie uwagi na udaną współpracę pomiędzy dostawcami technologii i jej użytkownikami, co ostatecznie przynosi korzyści konsumentom. Potrzeba jest matką wynalazku, a synergia obu współpracujących stron, dążących do wspólnego celu, powoduje powstanie bardziej innowacyjnych rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na środowisko i biznes.”

 Do kategorii  konkursowej, poświęconej badaniom i innowacjom,  R&I Excellence Award  zakwalifikowała się natomiast trójka naukowców:

  • Jan Vincent Jordan, Institut Für Textiltechnik, RWTH Aachen University,
  • Jenifer Schneidereit, Hochschule Niederrhein,
  • Moniruddoza Ashir, Institute of Textile Machinery and High Performance Material Technology, TU Dresden.

Zwycięzcy nagrody ITMA Sustainable Innovation Award zostaną ogłoszeni 12 listopada na gali finałowej podczas targów technologii odzieżowo-tekstylnych ITMA 2015 w Mediolanie. Zwycięzca Industry Excellence Award otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 euro oraz puchar. Natomiast nagroda pieniężna w wysokości 4000 euro trafi do zwycięzcy R&I Excellence Award.

CEMATEX wprowadził nagrodę ITMA Sustainable Innovation Award w ramach podejmowanych działań na rzecz wsparcia wybitnych przedstawicieli branży i studentów podyplomowych za ich wkład w zrównoważony rozwój światowego przemysłu włókienniczego i odzieżowego.

ITMA 2015 odbędzie się w Fiera Milano Rho w dniach od 12 do 19 listopada 2015 roku. Zaprezentuje kompleksowe rozwiązania dla całego łańcucha produkcji tekstyliów i odzieży. Powierzchnia ekspozycyjna zajmie ponad 200 tysięcy metrów kwadratowych. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się już ponad 1500 wystawców.

Data publikacji: 17.09.2015
Przeczytaj również

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Targi:
Techtextil i Texprocess 2024:
Wgląd w przyszłość przemysłu odzieżowo-tekstylnego

23 - 26 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Techtextil i Texprocess. To świetna okazja, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza produkcja… więcej »

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »