Premiera aplikacji mobilnej Mohito. LPP stawia na m-commerce

W połowie listopada LPP uruchomiło nową aplikację mobilną, tym razem dla marki Mohito. Podobnie jak jej poprzedniczki w Reserved i Sinsay, już w pierwszych tygodniach działania zdobyła uznanie klientów, plasując się wysoko w rankingu ocen użytkowników w swojej kategorii. Nowa aplikacja ma wzmocnić potencjał sprzedażowy Mohito w kanale online, będzie także wsparciem rozwoju marki na rynkach zagranicznych. Prace nad jej przygotowaniem i wdrożeniem były realizowane wewnętrznie w Grupie LPP – siłami zespołów Mohito oraz Silky Coders.

W drugim kwartale br. obrotowego aplikacje mobilne Reserved oraz Sinsay odpowiadały za ponad 50 proc. sprzedaży internetowej LPP w Polsce. Rosnące znaczenie m-commerce w wynikach sprzedaży skłoniło spółkę do kolejnych inwestycji w tym obszarze. W połowie listopada br. LPP uruchomiło aplikację także dla Mohito, które obecnie ma najwyższe wyniki e-commerce w całej Grupie.

Aplikacja wzmocni potencjał rozwoju naszej marki w kanale online, który stanowi już ok. 30 proc. jej przychodów. Dostarczając nam danych dotyczących m.in. preferencji klientów, aplikacja pozwala lepiej je poznawać i odpowiednio dopasowywać ofertę. Zakładamy też, że jako bardziej efektywny sposób dotarcia i interakcji z użytkownikami, zwiększy rozpoznawalność marki i pomoże w budowaniu lojalności klientów, co w perspektywie przełoży się na jeszcze wyższą sprzedaż. Aplikacja, na razie dostępna w Polsce, będzie także wsparciem Mohito w rozwoju zagranicznym. W planach mamy udostępnienie jej na najważniejszych sprzedażowo rynkach spółki. W pierwszej połowie przyszłego roku będzie to Rumunia oraz Czechy – mówi Katarzyna Czekała, Omnichannel Sales Director, Mohito.

Wszystkie prace związane z projektem i uruchomieniem aplikacji zostały przeprowadzone w ramach zasobów Grupy LPP – spółki technologicznej, Silky Coders oraz zespołu marki Mohito. Aplikacja jest dostępna w sklepach AppStore oraz Google Play i w ciągu pierwszych tygodni od uruchomienia, bez kampanii promocyjnej, odnotowała ponad 60 tys. pobrań.

Prace nad aplikacją rozpoczęliśmy w kwietniu 2023 r. kontynuując je przez kolejnych 6 miesięcy, aż do momentu cichego startu na początku listopada. Aplikacja została zbudowana tak, by była jak najbardziej intuicyjna i oferowała jak najlepsze doświadczenia zakupowe. Bardzo zależało nam, by spełniała oczekiwania klientów marki, dlatego cieszy nas, że jest wysoko oceniana przez użytkowników. Nadal jednak dążymy do jej udoskonalania, aby była w pełni dostosowana do dynamicznie zmieniającego się świata mody. Aktywnie śledzimy jej  funkcjonowanie i reagujemy na potrzeby użytkowników pracując nad kolejnymi aktualizacjami, jak personalizowane rekomendacje czy wydania obcojęzyczne – mówi Michał Bachryj, Product Manager, Silky Coders.

Poza łatwym dostępem do kolekcji marki najważniejszą funkcjonalnością aplikacji jest Mohito  ID, czyli indywidualny kod klienta, który można dodać jako widget na telefonie i mieć go zawsze pod ręką. Zawiera on informacje o historii zakupów zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych. Umożliwia tym samym m.in. szybkie zwroty online poprzez formularze znajdujące się w historii zamówień oraz zwroty bez paragonu we wszystkich salonach marki. Ułatwia także monitorowanie statusu zamówienia oraz jego odbiór w sklepie stacjonarnym – po zeskanowaniu ID sprzedawca widzi towar gotowy do wydania.

Użytkownicy aplikacji mogą również skorzystać ze skanera metek, który podczas zakupów w salonie umożliwia odszukanie brakującego produktu, według rozmiaru czy koloru, w innym sklepie stacjonarnym bądź online. Poprzez aplikację klienci mogą też sprawdzić lokalizację najbliższej placówki czy informację o dostępności konkretnych modeli online lub w salonie. Aplikacja ułatwia także planowanie zakupów – kategorie zostały ułożone w przejrzysty sposób, z uwzględnieniem nowości, które dopiero trafiły do sprzedaży oraz gotowych inspiracji. Ponadto pozwala ona ułożyć listę ulubionych produktów, z uwzględnieniem wybranych przez użytkownika wariantów kolorystycznych. Używając aplikacji klienci zyskują także wcześniejszy dostęp do promocji i możliwość skorzystania z dedykowanych im ofert, a w momencie pobrania i pierwszego logowania dodatkowo otrzymują kod rabatowy na pierwsze zakupy.

Rosnące zainteresowanie tą formą kontaktu wśród klientów oznacza, że w coraz większym stopniu cenią sobie łatwy dostęp do oferty oraz możliwość dokonywania szybkich zakupów. Ten trend widoczny jest też za granicą. Aktualnie aplikacje Reserved i Sinsay są dostępne w  Rumunii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Dodatkowo klienci Reserved dokonają zakupów w tym kanale w Niemczech, a Sinsay w Bułgarii i Chorwacji. Stanowią one ważne wsparcie omnichannelowej strategii rozwoju Grupy, dlatego spółka planuje zwiększanie ich zasięgu o kolejne kraje. W 2024 r. LPP zamierza uruchomić aplikacje mobilne także dla pozostałych marek – Cropp oraz House.

Data publikacji: 13.12.2023
Przeczytaj również

Aktualności:
60 proc. Polaków kupuje online częściej niż w poprzednich latach [raport]

Od wielu lat zakupy online cieszą się niesłabnącą popularnością. Mniejszy wysiłek, wygoda, elastyczność i brak konieczności wychodzenia… więcej »

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Aktualności:
LPP wyjaśnia proces wyjścia z rynku rosyjskiego i dementuje informacje Hindenburg Research

Spółka wyjaśnia, iż wbrew informacjom zawartym w materiale Hindenburg Research, od maja 2022 roku nie prowadzi na terenie Rosji działalności… więcej »