Znamy już Kolor Roku 2024! Ten odcień wkrótce wkroczy do mody

Insytut Pantone ogłosił kolor, który będzie rządził w trendach na przyszły rok. To delikatny brzoskwiniowy odcień Peach Fuzz. Sprawdźcie, jaka to dokładnie barwa.

W czasach niepewności w wielu aspektach naszego życia, rośnie nasza potrzeba opieki, empatii i współczucia, jak również nasze marzenia o spokojniejszej przyszłości. Ciepły i przytulny odcień Peach Fuzz PANTONE 13-1023 symbolizuje nasze pragnienie bycia razem z innymi i związane z tym poczucie bezpieczeństwa. Subtelnie zmysłowy odcień brzoskwini wyraża delikatność, troskę i poczucie wspólnoty.

– Ten przytulny odcień brzoskwini znajdujący się w palecie barw pomiędzy różem a pomarańczą tworzy atmosferę spokoju, oferując nam przestrzeń do bycia, czucia, dbania o siebie i rozwoju, zarówno w czasie spędzanym z innymi, jak i w chwilach samotności” – mówi Leatrice Eiseman, dyrektorka Pantone Color Institute.

Słodki i lekki kolor roku Peach Fuzz jest jednocześnie nowoczesny. W swoim komunikacie Instytut Pantone opisuje go jako „skoncentrowany na ludzkim doświadczeniu, wzbogacającym i pielęgnującym umysł, ciało i duszę. Jest on również cichym, wyrafinowanym i współczesnym odcieniem brzoskwini, którego delikatna lekkość jest subtelna, ale wpływowa, przynosząca piękno w świecie cyfrowym. Poetycki i romantyczny, czysty odcień brzoskwini z nutą vintage, PANTONE 13-1023 Peach Fuzz odzwierciedla przeszłość, ale został przekształcony, aby mieć współczesny charakter.”

Data publikacji: 13.12.2023
Przeczytaj również

Moda:
Jak wybrać idealną małą czarną na każdą okazję?

Mała czarna, znana również jako "little black dress",  to ponadczasowy element garderoby, który każda kobieta powinna mieć w swojej szafie.… więcej »

Marketing:
Marka Samanta Lingerie rozpoczęła współpracę z Joanną Banaszewską. Powstała limitowana kolekcja Ellen

Linia Ellen jest efektem współpracy marki Samanta Lingerie z Joanną Banaszewską. Mamą dwójki dzieci, businesswoman oraz liderką opinii,… więcej »

Moda:
Hi!Fashion - surowa bawełna i awangardowe sylwetki na pokazie Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU

16 czerwca w krakowskim Klubie Studio odbył się wyjątkowy pokaz mody Hi!Fashion, który przyciągnął miłośników mody i sztuki. Młodzi… więcej »