Prouvé: Jesienna regeneracja włosów i skóry głowy

Jesień przynosi zimne i suche powietrze, które może sprawić, że włosy będą kruche. Spadek temperatury może też powodować puszenie się i łamliwość kosmyków. Dlatego warto w tym czasie wprowadzić nową rutynę pielęgnacji włosów. Oto najważniejsze wskazówki, jak utrzymać włosy w dobrej kondycji w chłodniejsze miesiące i jak zapobiegać dalszym sezonowym uszkodzeniom.

Podstawą są dobre kosmetyki, które zawierają skoncentrowane składniki aktywne. – Marka Prouvé posiada kompleksową linię preparatów, dedykowaną ochronie włosów a w szczególności ochronie ich łodygi – mówi Katarzyna Trawińska, założycielka i właścicielka marki. – Dzięki pełnej gamie składników aktywnych i ekstraktów, produkty te zapewniają łodydze włosa głębokie nawilżenie, nadają elastyczności oraz skutecznie chronią włosy przed szkodliwymi czynnikami – dodaje Martyna Pobuta, doświadczony trycholog. – Kosmetyki do pielęgnacji włosów Prouvé, idealnie sprawdzą się po letnim okresie, kiedy większość czasu spędzaliśmy na słońcu i korzystaliśmy z kąpieli w słonej wodzie, przez co włosy utraciły swój blask i stały się suche i matowe – mówi Martyna Pobuta. Jesienią powietrze jest często bardziej suche, co może przyczynić się do utraty wilgoci przez włosy. Regularne stosowanie nawilżających odżywek lub masek pomoże w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. – Uwielbiam Keratynowe serum do włosów i skóry głowy – mówi Katarzyna Trawińska. Serum to kosmetyk do zadań specjalnych. W widoczny sposób poprawia kondycję suchych i zniszczonych włosów, a także skóry głowy. Odbudowuje i regeneruje włosy, zwiększa ich gęstość i ogranicza wypadanie. Zapobiega łamliwości i rozdwajaniu się końcówek. Nawilża i chroni skórę głowy przed przesuszeniem.

Ale produkty do pielęgnacji włosów to nie tylko szampon czy serum. Warto pamiętać o preparatach termoochronnych. Szczególnie jesienią, kiedy włosy są zmęczone po lecie i trzeba je przyszykować na chłodniejszy sezon. Dodatkowo jeśli używamy prostownicy, lokówki lub suszarki do włosów, niezbędne jest używanie termoochronnych produktów, które je zabezpieczą. – Termoochronna odżywka do włosów uchroni włosy przed wysoką temperaturą podczas suszenia – pamiętaj brak używania termoochronny często przyczynia się do utraty blasku. Twoje włosy stają się suche, matowe i ciężkie do rozczesania – radzi trycholog Martyna Pobuta. Wszystkie produkty Prouvé przeznaczone do pielęgnacji włosów podczas stylizacji dodatkowo wygładzają włosy.

Co więcej, wietrzne i deszczowe dni mogą prowadzić do splątanych włosów. Noszenie ochronnych fryzur, takich jak koki lub warkocze, może pomóc w zminimalizowaniu uszkodzeń. Warto pamiętać, że każdy ma inny typ włosów, dlatego ich pielęgnację trzeba dostosować do własnych potrzeb i obserwować, jak reagują na różne metody pielęgnacji.

Data publikacji: 6.11.2023
Przeczytaj również

Beauty:
Kampania #lubięsiebie pozyskuje kolejne ambasadorki

Dorota Landowska, Julia Pietrucha, Katarzyna Zawadzka, Karolina Matusik, Monika Krzywkowska i Alina Adamowicz czyli Alka Positive dołączyły do… więcej »

Beauty:
Nowe ambasadorki 3.edycji projektu #lubiesiebie

5 wspaniałych aktorek - Katarzyna Herman, Jowita Budnik, Joanna Liszowska, Aleksandra Hamkało i Małgorzata Pieczyńska - dołączyło do grona… więcej »

Beauty:
L’Oréal: konsumenci oczekują innowacyjnych rozwiązań od każdej branży

Innowacje są kluczem do sukcesu każdej organizacji oraz motorem napędowym zmian - uznali zgodnie uczestnicy debaty L’Oréal Polska i Kraje… więcej »