Ruszył konkurs New Look Design Refresh

Wystartowała nowa edycja New Look Design – konkursu dla artystów i projektantów mody stworzonego przez Dorotę Wróblewską. Tegoroczna edycja pod hasłem Refresh poszerza się o nowe kategorie – do tradycyjnej Fashion dołączyła kategoria Art oraz kategoria Inspiracje. Wśród atrakcyjnych nagród, w tym pieniężnych, są wyjazd do Rzymu oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji ubrań podczas jednej z ważniejszych imprez modowych w stolicy – Warsaw Fashion Street 2017. Finał New Look Design Refresh odbędzie się 1 grudnia 2016 roku.

– New Look Design Refresh 2016 to wznowiona wersja konkursu, który promuje utalentowanych artystów oraz projektantów mody. Chcemy nagradzać i inwestować w młodych, obiecujących twórców i projektantów, którzy w swoich realizacjach łączą nowoczesność, innowacyjność i elegancję na miarę XXI wieku, a jednocześnie wykraczają poza konfekcję, tworząc ponadczasowe dzieła sztuki – mówi Dorota Wróblewska, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu.

Dwie kategorie: Fashion oraz Carlo Rossi Inspiracje, są adresowane do projektantów mody. W pierwszej należy zaprojektować kolekcję inspirowaną włoskim stylem życia „La Dolce Vita”, a w drugim, suknię w kolorze owoców truskawki i/lub brzoskwini. Została również stworzona kategoria Art, dla osób związanych z kulturą i sztuką, tu tematem jest również włoski styl życia. Do konkursu można się zgłaszać przez stronę internetową: http://www.newlookdesign.pl.

Termin nadsyłania prac konkursowych w kategorii Art i Inspiracje upływa 15 listopada 2016 r. Termin nadsyłania prac konkursowych w kategorii Fashion upłynął 23 października 2016 r. Jury konkursu najlepsze z nich zakwalifikuje do finału, który odbędzie się 1 grudnia 2016 roku. Partnerem głównym konkursu jest Carlo Rossi.

Partnerzy: Krakowskie Szkoły Artystyczne oraz Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru.

Data publikacji: 3.11.2016
Przeczytaj również

Konkursy:
Weź udział w konkursie na najlepsze sklepy!
Jeszcze tylko do 14 sierpnia można nadsyłać zgłoszenia do 12. edycji konkursu na najlepsze sklepy w Polsce – Retail Marketing Awards. Mogą w nim brać udział salony ze… więcej »
Konkursy:
Jesteś młodym twórcą? Zgłoś swój udział w WOW Fashion Awards!
Konkurs WOW Fashion Awards to wydarzenie towarzyszące Targom WOW Fashion, które odbędą się 1 września br. na PGE Narodowym. Celem konkursu jest promocja młodych twórców,… więcej »
Konkursy:
Adrian Krupa zwycięzcą Fashion Designer Awards
27 maja w hali Global Expo, odbył się jubileuszowy 10. finał prestiżowego konkursu autorstwa Joanny Sokołowskiej-Pronobis. Autorskie kolekcje inspirowane tematem „Be… więcej »