Ruszył konkurs New Look Design Refresh

Wystartowała nowa edycja New Look Design – konkursu dla artystów i projektantów mody stworzonego przez Dorotę Wróblewską. Tegoroczna edycja pod hasłem Refresh poszerza się o nowe kategorie – do tradycyjnej Fashion dołączyła kategoria Art oraz kategoria Inspiracje. Wśród atrakcyjnych nagród, w tym pieniężnych, są wyjazd do Rzymu oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji ubrań podczas jednej z ważniejszych imprez modowych w stolicy – Warsaw Fashion Street 2017. Finał New Look Design Refresh odbędzie się 1 grudnia 2016 roku.

– New Look Design Refresh 2016 to wznowiona wersja konkursu, który promuje utalentowanych artystów oraz projektantów mody. Chcemy nagradzać i inwestować w młodych, obiecujących twórców i projektantów, którzy w swoich realizacjach łączą nowoczesność, innowacyjność i elegancję na miarę XXI wieku, a jednocześnie wykraczają poza konfekcję, tworząc ponadczasowe dzieła sztuki – mówi Dorota Wróblewska, pomysłodawczyni i organizatorka konkursu.

Dwie kategorie: Fashion oraz Carlo Rossi Inspiracje, są adresowane do projektantów mody. W pierwszej należy zaprojektować kolekcję inspirowaną włoskim stylem życia „La Dolce Vita”, a w drugim, suknię w kolorze owoców truskawki i/lub brzoskwini. Została również stworzona kategoria Art, dla osób związanych z kulturą i sztuką, tu tematem jest również włoski styl życia. Do konkursu można się zgłaszać przez stronę internetową: http://www.newlookdesign.pl.

Termin nadsyłania prac konkursowych w kategorii Art i Inspiracje upływa 15 listopada 2016 r. Termin nadsyłania prac konkursowych w kategorii Fashion upłynął 23 października 2016 r. Jury konkursu najlepsze z nich zakwalifikuje do finału, który odbędzie się 1 grudnia 2016 roku. Partnerem głównym konkursu jest Carlo Rossi.

Partnerzy: Krakowskie Szkoły Artystyczne oraz Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru.

Data publikacji: 3.11.2016
Przeczytaj również

Konkursy:
Loyalty Heroes – konkurs na najlepsze działania lojalnościowe. Trzecia edycja!

Prowadzenie działań lojalnościowych wymaga od marek wielowymiarowych strategii,… więcej »

Aktualności:
Cracow Fashion Awards rozstrzygnięty! Sprawdźcie, jaka kolekcja skradła serca jurorów

To był maraton kreatywności i wyjątkowe przeżycie dla miłośników mody! Tegoroczna edycja konkursu dla młodych projektantów Cracow Fashion… więcej »

Aktualności:
Pokaz dyplomowy SAPU otwiera Cracow Fashion Week 2023

14. edycja Cracow Fashion Week - jednego z najważniejszych modowych wydarzeń w Polsce, odbędzie się w dniach 18-26 marca 2023 r. Projekt jest… więcej »