Sklepy pop-up na fali

fot: Department for Communities and Local Government / Foter / CC BY-ND

Rynek sklepów tymczasowych typu pop-up rośnie w Wielkiej Brytanii w tempie 12,3 procent i jest obecnie wart 2,3 mld funtów – donosi portal Fashionunited.uk w oparciu o coroczny raport na temat branży pop-up „Britain’s Pop-Up Retail Economy”,  przygotowany przez Centre for Economics and Business Research (CEBR).

Badania pokazują, że pop-upy stanowią obecnie 0,76 procent całkowitego obrotu detalicznego w Wielkiej Brytanii. Dla porównania, w zeszłym roku było to 0,6 procenta. Oznacza to wzrost o ponad 200 mln funtów w sprzedaży, w sektorze, który zatrudnia obecnie już ponad 26 000 osób.

W Wielkiej Brytanii znajduje się około 10 000 pop-up’ów. Według CEBR sektor rozwija się znacznie szybciej niż przewidywano, w tym roku zanotował wzrost przychodów o 12,3 procent, a w ubiegłym o 8,4 procent. Dzieje się tak w dużej mierze ze względu na wzrost liczby klientów, jak również zwiększoną średnią kwotę wydatków.

Coraz bardziej zaciera się również granica pomiędzy sklepem tradycyjnym a pop-up’em. Dobrze znani detaliści oraz marki internetowe używają pop-up’ów jako formy przetestowania nowych lokalizacji i zaprezentowania tam swoich produktów. Przykładem może być firma H&M, która ma swój pop-up we wschodnim Londynie, czy też amerykańska marka Free People, która sprawdza potencjał rynku za pomocą pop-up’u na King’s Road.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy, 8 procent handlowców przyznało, że założyło już swój pop-up, a 10 procent stwierdziło, że planuje otworzyć jeden w ciągu najbliższych pięciu lat. Jak powiedział portalowi Fashionunited.uk, Ross Bailey, założyciel i prezes strefy dla pop-up’ów Appear Here: „Obserwujemy marki i sprzedawców z różnych środowisk, włączających pop-up’y w ich strategię sprzedaży detalicznej. Od momentu uruchomienia w 2013 roku Appear Here rośnie o 500 procent rok do roku i obecnie generuje 14 mln funtów wartości zamówień miesięcznie, a liczba ta rośnie z miesiąca na miesiąc. To jest najlepszy dowód rozwoju tej branży.”

Źródło: www.fashionunited.uk

Więcej o sklepach pop-up będzie można dowiedzieć się na Pop-up Forum, 24 listopada 2015 w Warszawie.

Pop-up

Data publikacji: 19.08.2015
Przeczytaj również

Aktualności:
Zbliża się 13. Fashion Business Congress: E-commerce w modzie. Znamy pierwsze tematy wykładów!

16 września w Warszawie odbędzie się 13. edycja Fashion Business Congress – wydarzenia konferencyjno-wystawienniczego poświęconego w… więcej »

Aktualności:
Zapraszamy na 13. edycję Fashion Business Congress: E-commerce w modzie! Bezpłatna rejestracja dla firm z sektora fashion!

Jeśli działasz w branży mody i chcesz zwiększyć swoją sprzedaż internetową, nie możesz przegapić 13. edycji Fashion Business Congress!… więcej »

Aktualności:
Zentrada: „Stop subwencjom od UE dla Temu & Shein“

Platforma Zentrada uruchamia ogólnoeuropejską petycję w celu powstrzymania dotacji dla Temu & Shein. "Wielu naszych członków, zwłaszcza… więcej »