Texworld: wzrost zainteresowania

Targi Texworld stanowią przegląd światowych tendencji w tkaninach i dzianinach odzieżowych. Najbliższa edycja odbędzie się w Paryżu już w dniach 14.09-17.09.2015.

Organizatorzy paryskich targów Texworld niecierpliwie przestępują z nogi na nogę w oczekiwaniu na jesienną edycję imprezy, zaplanowaną na 14-17 września: już na pięć miesięcy przed startem zainteresowanie branżowców udziałem w międzynarodowej giełdzie tkanin i dzianin odzieżowych było ogromne. Do skrzynek pocztowych Texworld wpłynęła olbrzymia liczba aplikacji potencjalnych wystawców, znacznie większa niż w latach ubiegłych. – Jesteśmy zachwyceni i zmotywowani wysokim poziomem aplikacji. Wielu potencjalnych wystawców stawia na inwestycje badawczo-rozwojowe, aby wyróżnić się z masy – podkreśla Michael Scherpe, dyrektor generalny Messe Frankfurt France. – Namacalnie wzrosła kreatywność i jakość oferowanych produktów, co jest równie ważne jak ich cena.

Organizatorzy przewidują około 890 wystawców z krajów przodujących w produkcji tekstyliów, takich jak: Chiny, Korea Południowa, Indie, Indonezja, Japonia, Tajlandia, Pakistan czy Turcja, ale także Bangladesz, Egipt czy Włochy, które na targowym parkiecie zaprezentują innowacje i najnowsze kolekcje na jesień-zimę 2016/2017. W siłę rośnie zwłaszcza pawilon indonezyjski, który na premierze we wrześniu 2013 gościł jeszcze sześć firm, a na nadchodzącej edycji da schronienie już trzynastu. To dowód na dynamiczny wzrost indonezyjskiego przemysłu tekstylnego, który powoli staje się poważnym konkurentem dla rynku chińskiego i indyjskiego. Indonezja przoduje w produkcji specjalistycznych i cenowo bardzo atrakcyjnych rodzajów koronki, poliestru i wiskozy syntetycznej.

Podczas ostatniej wiosennej edycji targów zaprezentowało się 631 wystawców z 25 krajów. W ich ofercie można było znaleźć m.in. tkaniny naturalne, takie jak: bawełna, len, denim, wełna, jedwab; wszelkiego rodzaju mieszanki, tkaniny funkcjonalne, dzianiny, hafty i koronki, tkaniny drukowane, przędze i włókna, dodatki i akcesoria krawieckie, gotową odzież i maszyny dla przemysłu tekstylnego. Targi odwiedziło prawie 13 500 gości z całego świata.

Data publikacji: 19.08.2015
Przeczytaj również

Targi:
Premium Berlin: Dokąd zmierza branża fashion. Trendy, innowacje i inspiracje

Po 2,5-letniej przerwie w końcu powróciły międzynarodowe targi w Berlinie - Premium… więcej »

Moda:
Recman i Modny Tata z wizytą na włoskich targach mody męskiej Pitti Uomo we Florencji

Jak co roku w połowie czerwca w słonecznej Florencji odbyły się najsłynniejsze targi mody męskiej – Pitti Uomo. Ich historia ma swoje… więcej »

Targi:
Texprocess: Sprawdź, dokąd zmierza przemysł mody. Poznaj innowacje i trendy

W dniach 21-24.06.2022 we Frankfurcie odbędzie się kolejna edycja Texprocess - targów nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii do… więcej »