Trendy w obuwiu na sezon wiosna–lato 2017

Floris van Bommel

Targi obuwia GDS prezentują najważniejsze trendy na wiosnę–lato  2017. Egzotyka, chłód i ekscentryczność, zróżnicowane materiały i kolory sprawiają, że moda obuwnicza na następny sezon prezentuje się wielokulturowo, sportowo i kolorowo. Eksperci ds. trendów sformułowali trzy tematy na nadchodzący sezon.

„Energetyczna Kultura”

Trend ten charakteryzuje się mieszanką wielokulturowych inspiracji i sportowej nowoczesności. Intensywne, ciemne i ziemiste kolory lata łączą się z jasnymi akcentami kolorystycznymi. Denim i len mieszają się z nowoczesnymi materiałami. Elementy sportowe spotykają się z międzykulturowymi wpływami i wzorami z półkuli południowej, zapewniając tym samym mocne kontrasty. W centrum uwagi są tu espadryle, sandały i botki.

Damen, Patricia Bonfanti

Damen, Patricia Bonfanti

„Fantastyczny Realizm”

Zredukowana nowoczesność obracająca się wokół “fantastycznego realizmu” emanuje chłodnym designem. Delikatne kolory zapewniają spokojny, harmonijny wygląd. Cieliste i szare odcienie wiążą się z pastelowymi barwami metalicznymi. Lekkie i perforowane materiały prezentują jasny i bezpretensjonalny styl.

Verschluss, Off White von Calvin Klein

Calvin Klein

„Kwiatowy Wystrzał”

„Kwiatowy wystrzał” promieniuje lekkością i radością. Kwiatowe nadruki, fantazyjne wzory i ciekawe, ekscentryczne kolory, a także zabawne kształty czynią język mody świeżym i kolorowym. W szczególności hafty, ozdobne dżety i metaliczne efekty, uzupełniane przez zabawne pastelowe kolory, tworzą niezwykły efekt dekoracyjny.

Chie Mihara

Chie Mihara

Trendy w obuwiu dziecięcym

Trampki w postaci wsuwanych, staromodnych biegowych butów lub modele na grubej podeszwie ponownie odgrywają nadrzędną rolę w nadchodzącym sezonie. Ponadto, z powrotem są modne sportowo-eleganckie sandały. Mocne barwy, kolorowe wstawki i pastelowe odcienie w połączeniu z metalicznymi kolorami są dominującym nurtem kolorystycznym. Stonowane barwy podstawowe i intensywne kontrasty tworzą wstęp do szerokiego spektrum kolorów. Wyeksponowane wielobarwne podeszwy nadają butom ciekawy charakter. Wysokiej jakości mieszanki materiałów, hafty, grafiki, emblematy, bogate detale dekoracyjne, łaty i zdobienia to główne elementy trendów na nadchodzące lato. Kluczowe tematy graficzne w trendach dziecięcych obejmują takie motywy, jak: morze, słońce, plażę, nadruki na całej powierzchni (tropiki, dżungla), łaty, zabawne detale, bohaterów lat 90. (Super Mario, Żółwie Ninja, Power Ranger), kosmos, vintage (szydełkowanie, kolory, materiały), grafikę, koszykówkę, surfing, safari i urządzenia cyfrowe.

 Ricosta

Ricosta

Opracowanie: Kamila Osika

Źródło: GDS

Data publikacji: 1.09.2016
Przeczytaj również

Moda:
ORIENT by Qπш Robert Kupisz

Nowa kolekcja Orient by Qπш Robert Kupisz na sezon wiosna/lato 2021 miała oficjalną premierę 19 czerwca 2020 r. w formie sesji wizerunkowej w… więcej »

Moda:
Moda okularowa: trendy na lato 2020

Dobrze dobrane okulary to wisienka na torcie doskonałej stylizacji. Sprawdź, jakie oprawki będą królowały tego lata!

Nowa kolekcja Oli Bajer zatytułowana ".crowd. 2020" została sfotografowana samodzielnie przez modelki i modeli w ich prywatnych mieszkaniach.… więcej »