Trendy w obuwiu na sezon wiosna–lato 2017

Floris van Bommel

Targi obuwia GDS prezentują najważniejsze trendy na wiosnę–lato  2017. Egzotyka, chłód i ekscentryczność, zróżnicowane materiały i kolory sprawiają, że moda obuwnicza na następny sezon prezentuje się wielokulturowo, sportowo i kolorowo. Eksperci ds. trendów sformułowali trzy tematy na nadchodzący sezon.

„Energetyczna Kultura”

Trend ten charakteryzuje się mieszanką wielokulturowych inspiracji i sportowej nowoczesności. Intensywne, ciemne i ziemiste kolory lata łączą się z jasnymi akcentami kolorystycznymi. Denim i len mieszają się z nowoczesnymi materiałami. Elementy sportowe spotykają się z międzykulturowymi wpływami i wzorami z półkuli południowej, zapewniając tym samym mocne kontrasty. W centrum uwagi są tu espadryle, sandały i botki.

Damen, Patricia Bonfanti

Damen, Patricia Bonfanti

„Fantastyczny Realizm”

Zredukowana nowoczesność obracająca się wokół “fantastycznego realizmu” emanuje chłodnym designem. Delikatne kolory zapewniają spokojny, harmonijny wygląd. Cieliste i szare odcienie wiążą się z pastelowymi barwami metalicznymi. Lekkie i perforowane materiały prezentują jasny i bezpretensjonalny styl.

Verschluss, Off White von Calvin Klein

Calvin Klein

„Kwiatowy Wystrzał”

„Kwiatowy wystrzał” promieniuje lekkością i radością. Kwiatowe nadruki, fantazyjne wzory i ciekawe, ekscentryczne kolory, a także zabawne kształty czynią język mody świeżym i kolorowym. W szczególności hafty, ozdobne dżety i metaliczne efekty, uzupełniane przez zabawne pastelowe kolory, tworzą niezwykły efekt dekoracyjny.

Chie Mihara

Chie Mihara

Trendy w obuwiu dziecięcym

Trampki w postaci wsuwanych, staromodnych biegowych butów lub modele na grubej podeszwie ponownie odgrywają nadrzędną rolę w nadchodzącym sezonie. Ponadto, z powrotem są modne sportowo-eleganckie sandały. Mocne barwy, kolorowe wstawki i pastelowe odcienie w połączeniu z metalicznymi kolorami są dominującym nurtem kolorystycznym. Stonowane barwy podstawowe i intensywne kontrasty tworzą wstęp do szerokiego spektrum kolorów. Wyeksponowane wielobarwne podeszwy nadają butom ciekawy charakter. Wysokiej jakości mieszanki materiałów, hafty, grafiki, emblematy, bogate detale dekoracyjne, łaty i zdobienia to główne elementy trendów na nadchodzące lato. Kluczowe tematy graficzne w trendach dziecięcych obejmują takie motywy, jak: morze, słońce, plażę, nadruki na całej powierzchni (tropiki, dżungla), łaty, zabawne detale, bohaterów lat 90. (Super Mario, Żółwie Ninja, Power Ranger), kosmos, vintage (szydełkowanie, kolory, materiały), grafikę, koszykówkę, surfing, safari i urządzenia cyfrowe.

 Ricosta

Ricosta

Opracowanie: Kamila Osika

Źródło: GDS

Data publikacji: 1.09.2016
Przeczytaj również

Moda:
TRENDY: Najmodniejsze damskie marynarki i garnitury na wiosnę–lato 2020

Według światowej agencji Fashion Snoops, wśród must-have’ów na najbliższy sezon… więcej »

Moda:
Odkrywamy okrycia – słowniczek kurtek i płaszczy
Bosmanka to niekoniecznie kobieta bosman, husky nie musi oznaczać rasy psów, a anorak to nie rodzaj egzotycznej nalewki. Krótki przewodnik po najważniejszych fasonach kurtek i… więcej »