Warsztaty Project Fashion we Wrocławiu

Już 14.10.2017 r. (sobota) w Dolnośląskiej Szkole Wyższej odbędą się warsztaty o tematyce modowej, skierowane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Organizatorem wydarzenia jest Agencja Spot Management.

Project Fashion to jednodniowy event, który został stworzony w celu popularyzacji mody wśród mieszkańców Wrocławia – ma wypełnić lukę, jaka istnieje w tym obszarze na terenie Dolnego Śląska. Poza eleganckim, zamkniętym pokazem mody adresowanym do wyselekcjonowanej grupy odbiorców, Project Fashion to również warsztaty oraz wykłady dotyczące rynku modowego.

Blok warsztatowo-wykładowy odbędzie się 14. października (sobota) w Dolnośląskiej Szkole Wyższej (ul. Strzegomska 55). Zapisy prowadzone są na sześć różnych warsztatów powiązanych z modą. W ofercie do wyboru są:

warsztaty z fotografii mody – prowadzący Wojciech Nowak – absolwent Wrocławskich Szkół Fotograficznych – AFA/PHO-BOS. Zawodowo z fotografią związany od wielu lat, głównie w dziedzinie fotografii mody, reklamowej i motoryzacyjne. Pracował dla takich marek, jak: Piazza di Moda, Toyota, Volvo. Publikował m.in. w Rally and Race, Fashion Shift Magazine, HUF Magazine, magazynie Fleet czy hiszpańskim Coolture Magazine. Motywem przewodnim zajęć będzie użycie kolorowych świateł studyjnych. Na warsztat z fotografii wymagane jest posiadanie własnego aparatu.

warsztaty z ilustracji mody – prowadząca Anna Piotrowicz – absolwentka dziennikarstwa mody i stylu, ilustratorka i autorka bloga www.littlecupofart.pl. Na jej warsztatach dowiecie się m.in. jak rysować sylwetkę w ilustracji modowej, jak wykorzystywać nietypowe przedmioty w swoich pracach, na co zwracać uwagę w trakcie tworzenia, jak łączyć ze sobą narzędzia podczas pracy, gdzie szukać inspiracji oraz narysujecie swoje własne ilustracje. Przybory dla uczestników zapewnia sklep plastyczny i papierniczy – Storm.

warsztat handmade dla dzieci – prowadząca Justyna Ziemniak – Justyna fotografuje, uczy fotografii, a przede wszystkim namiętnie dzierga oraz szyje. Jest pomysłodawczynią projektu „Hoo-hoo handmade” pełnego ciepłych sweterków i czapek z wełny merynosów oraz przytulanek z magicznych krain. Justyna poprowadzi warsztaty z szydełkowania oraz szycia. Uczestnicy będą mogli uszyć własne przytulanki i maskotki – warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 8-11 lat.

warsztat projektowania ubrań dla dzieci – prowadząca Sylwia Ogonowska – absolwentka Szkoły Projektowania i Stylizacji Ubioru 'MUR’ we Wrocławiu oraz prawa na UWr. Projektuje ubrania w stylu sportowej elegancji, sukienki wizytowe oraz tworzy autorskie kolekcje. Laureatka nagród: 3 miejsce w konkursie „Oh My Wro Fashion Awards” i 2 miejsce w konkursie „Fotogenerator 6” za projekt i stylizację podczas sesji zdjęciowej. Na warsztatach z dziećmi opowie o materiałach, a także o tym, jak powinniśmy się ubierać stosownie do okazji. Powstaną również projekty ubrań młodych warsztatowiczów oraz mini pokaz mody. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 7-10 lat.

warsztat stylizacji – prowadząca Alisa Wysocka – kreatorka wizerunku indywidualnego i biznesowego, dyplomowana stylistka, absolwentka krakowskiej szkoły „Artystyczna Alternatywa, Szkoła Wizażu i Stylizacji”. Doświadczenie zdobywała u boku najlepszych stylistów w Polsce, aby móc pracować jako stylistka i personal shopper na najwyższym poziomie. Swoją wiedzą dzieli się podczas autorskich warsztatów i wydarzeń, które organizuje specjalnie dla kobiet, ale także na swojej platformie internetowej www.codedress.pl. Podczas tych warsztatów Alisa przedstawi, jak wykreować wymarzony wizerunek – zajęcia skierowane są dla osób szukających swojego stylu.

warsztat analizy marki w social media – prowadząca Agnieszka Węglińska – doktor, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej DSW, promotorka specjalizacji „Dziennikarstwo mody i stylu”, autorka licznych publikacji dotyczących mediów publicznych w Polsce i na świecie, systemów medialnych, komunikacji politycznej i nowomedialnej. Dr Agnieszka Węglińska poprowadzi warsztaty z analizy marki na portalach społecznościowych, które skierowanie są do osób działających w branży.

Warsztaty będą odbywać się w dwóch blokach, rozłożonych po 75 minut. Aby móc poświęcić każdemu odpowiednią ilość czasu, zajęcia przeprowadzane zostaną w grupach 10-osobowych. Dla wszystkich uczestników warsztatów przewidziane są również wykłady powiązane z branżą beauty i fashion. Tematy wykładów:

– Ecommerce Fashion. Multichannel! Bo sklep to już nie wszystko… – poprowadzi Łukasz Haładus – Partner Channel Manager w Shoplo.

Moda w branży okularowej poprowadzi Żaneta Dziudzik – redaktor naczelna magazynu Glasses Project.

Praca stylisty zza kulis – poprowadzi Alisa Wysocka – stylistka i personal shopperka.

Dla 10 pierwszych zapisanych osób na warsztaty przewidziana jest nagroda w postaci zaproszeń na pokaz mody Project Fashion, który odbędzie się tego samego dnia o godz. 20.00 w Centrum Kultury Agora.

HARMONOGRAM WYDARZENIA:

START: 10.00, 14.10.2017 r.

10.10 – start poszczególnych warsztatów

11.25 – przerwa

11.35 – kontynuacja warsztatów

12.50 – przerwa

13.10 – wykłady

14.30 – koniec

Cena za udział w wydarzeniu: przy zapisach do 27.09 – 70 zł, do 13.10 – 90 zł

Aby zapisać się na warsztaty należy przesłać maila na project@spotmanagement.pl, w tytule wpisując: „Zapisy na warsztaty”, a w treści – wybrany warsztat oraz swoje imię i nazwisko. W wiadomości od organizatora uczestnicy otrzymają nr konta, na które w ciągu 5 dni powinni uiścić opłatę.

Organizatorem wydarzenia jest Agencja Spot Management, jedna z najlepszych wrocławskich agencji modelingowych, organizator WRO FASHION FOTO.

Partnerami wydarzenia są: niepubliczna uczelnia Dolnośląska Szkoła Wyższa, firma aranżacyjna Ganc Art Studio, studio reklamy ArtGraf, sklep plastyczny Storm, firma Martini, portal Domodi, Toyota, Shoplo, Bołda Fryzjer Polski, marka kosmetyków naturalnych Sylveco, Biolaven, Vianek, wydawnictwo Bukowy Las, centrum kosmetyki estetycznej Esteem Beauty, marka kosmetyków kolorowych Golden Rose, firma ZUNA oraz klub muzyczny Antidotum.

Więcej informacji na:

Fanpage: facebook.com/projectfashionday/

Instagram: instagram.com/projectfashionday @projectfashionday

Snapchat: projectfashion

Plakat Project Fashion

Data publikacji: 26.09.2017
Przeczytaj również

Aktualności:
Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem

Listopad w Krakowie mija pod znakiem Dizajnu! Wielkimi krokami zbliża się dziesiąta edycja festiwalu Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z… więcej »

Aktualności:
LPP uruchamia nową wersję swojej strony internetowej

Rosnące potrzeby rekrutacyjne w Polsce i na rynkach zagranicznych, masowe upowszechnienie… więcej »

Aktualności:
DLA Piper: Co trzecia spółka wykorzystująca sztuczną inteligencję weszła w spór z regulatorem

Co trzecia spółka na świecie wdrażająca rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji (AI) napotkała z tego tytułu kłopoty prawne i… więcej »