JIAM: Innowacje w Japonii

6-9 kwietnia 2016 w Osace odbyły się targi maszyn dla przemysłu odzieżowego i tekstylnego JIAM. 11. już edycja tej, organizowanej co cztery lata, imprezy w tym roku przebiegała pod hasłem innowacyjnych rozwiązań i zaawansowanych procesów technologicznych.

W ramach targów najnowsze urządzenia i technologie zaprezentowało 258 firm i organizacji z piętnastu krajów. Wśród wystawców znaleźli się nie tylko wielcy, światowi gracze, ale również mniejsze przedsiębiorstwa, które są zainteresowane azjatyckimi rynkami. 75 firm przyjechało zza granicy, co stanowiło 31 proc. całej liczby uczestników części ekspozycyjnej. Zakres pokazywanych innowacji odzwierciedlał ogromne zmiany zachodzące w przemyśle lekkim. Nic więc dziwnego, że oferta wystawców cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających. W sumie targi odwiedziło ponad 15 000 osób, głównie z Japonii, ale sporo było też gości z Chin, Korei Południowej, Tajwanu, Bangladeszu i Indii.
JIAM został bardzo dobrze oceniony przez wystawców. Z rezultatów byli zadowoleni m.in. organizatorzy niemieckiego pawilonu VDMA, którzy już teraz zapowiadają powrót za cztery lata i to z większym przytupem. Entuzjastyczne słowa padały również z ust włoskich i tureckich uczestników. Swojej satysfakcji nie ukrywali także japońscy dostawcy technologii, którzy nawiązali sporo kontaktów z kontrahentami spoza rodzimego rynku.
Targom towarzyszyły również liczne seminaria poświęcone przyszłości przemysłu tekstylnego, na przykład cyfrowemu projektowaniu, zaawansowanym technologiom, tekstyliom przetwarzającym energię słoneczną, czy modzie 4.0. Producenci odzieży mogli też zajrzeć na odbywającą się równolegle kameralną giełdę dodatków odzieżowych IGA.
– Chciałem, aby impreza prezentowała możliwości, jakie niesie przyszłość – tłumaczy  Shogo Kondo, szef JIAM 2016. – W rezultacie w tym roku znalazło się na niej sporo świeżych idei, nowych produktów, czy innowacyjnych technologii, które pozwalają obniżyć koszty produkcji odzieży.

Następna edycja JIAM zaplanowana jest na 2020 rok.

Więcej informacji: www.jiam-show.com

Data publikacji: 10.05.2016
Przeczytaj również

Aktualności:
Ruszyła rejestracja na Cross-Border E-commerce! Dowiedz się, jak zwiększyć e-sprzedaż za granicą!

Można już rejestrować się na konferencję Cross-Border E-commerce, która odbędzie się 16 maja 2024 r. w Warszawie. To wydarzenie dla… więcej »

Targi:
Techtextil i Texprocess 2024:
Wgląd w przyszłość przemysłu odzieżowo-tekstylnego

23 - 26 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Techtextil i Texprocess. To świetna okazja, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza produkcja… więcej »

Targi:
Targi RetailShow 2023 już w tym tygodniu

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Sklepów RetailShow odbędą się 22-23 listopada br.  w Centrum EXPO XXI w Warszawie. To najważniejsze… więcej »