Texworld już w przyszłym tygodniu

fot. Messe Frankfurt

Targi Texworld w Paryżu to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu producentów i projektantów mody szukających materiałów odzieżowych  i dodatków krawieckich. Podczas najbliżej edycji (12-15 września) będzie można poznać najnowsze trendy w ofercie bawełny i jej mieszanek, dżinsu, wyrobów pasmanteryjnych i hafciarskich, koronek, dzianin, trykotów i żakardów, lnu i konopi, jedwabiu, wełny i sztucznych futer, ale także tkanin ekologicznych i funkcjonalnych oraz nadruków.

O szybką orientację w gąszczu tendencji zadbają art dyrektorzy Louis Gérin i Grégory Lamaud, prezentując przegląd nowych kierunków na nadchodzący sezon: tak skondensowany zarys najważniejszych kolorów, nadruków i faktur pozwoli kupcom na efektywniejsze planowanie swoich kolekcji.  W programie wrześniowej giełdy, odbywającej się w centrum wystawienniczym Le Bourget, zainteresowani znajdą rozmaite fora – od dżinsowych po ekologiczne, konferencje, pokazy mody czy warsztaty na temat ekorozwoju: przyjazne środowisku tkaniny, ekologiczne procesy produkcyjne i przyjazne ludziom standardy pracownicze. Powierzchnia targów Texworld sięgnie najprawdopodobniej 41,7. tys. mkw. i obejmie także sektor Apparelsourcing, poświęcony producentom odzieży i akcesoriów, prezentujących swoje usługi przerobowe, oraz sekcję Avantex, poświęconą tkaninom inteligentnym, nanotechnologii oraz innowacyjnym powłokom.

Data publikacji: 7.09.2016
Przeczytaj również

Targi:
Targi Mody Poznań z Targiem Ekologicznym

Poznańskie targi odzieży i obuwia zostały przesunięte na późniejszy termin (29-30 sierpnia) i połączone z Letnim Targiem Ekologicznym.… więcej »

Targi:
Targi ILM Offenbach odwołane

Najbliższa edycja targów artykułów skórzanych ILM w Offenbach została odwołana. Impreza była zaplanowana na 5 - 7 września… więcej »

Targi:
Warszawski Fashion Market Square już we wrześniu

Już tej jesieni Fashion Market Square zawita do Warszawy i Wrocławia. Na targach znajdą coś dla siebie miłośnicy fashion, eko mody oraz… więcej »