Texworld już w przyszłym tygodniu

fot. Messe Frankfurt

Targi Texworld w Paryżu to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu producentów i projektantów mody szukających materiałów odzieżowych  i dodatków krawieckich. Podczas najbliżej edycji (12-15 września) będzie można poznać najnowsze trendy w ofercie bawełny i jej mieszanek, dżinsu, wyrobów pasmanteryjnych i hafciarskich, koronek, dzianin, trykotów i żakardów, lnu i konopi, jedwabiu, wełny i sztucznych futer, ale także tkanin ekologicznych i funkcjonalnych oraz nadruków.

O szybką orientację w gąszczu tendencji zadbają art dyrektorzy Louis Gérin i Grégory Lamaud, prezentując przegląd nowych kierunków na nadchodzący sezon: tak skondensowany zarys najważniejszych kolorów, nadruków i faktur pozwoli kupcom na efektywniejsze planowanie swoich kolekcji.  W programie wrześniowej giełdy, odbywającej się w centrum wystawienniczym Le Bourget, zainteresowani znajdą rozmaite fora – od dżinsowych po ekologiczne, konferencje, pokazy mody czy warsztaty na temat ekorozwoju: przyjazne środowisku tkaniny, ekologiczne procesy produkcyjne i przyjazne ludziom standardy pracownicze. Powierzchnia targów Texworld sięgnie najprawdopodobniej 41,7. tys. mkw. i obejmie także sektor Apparelsourcing, poświęcony producentom odzieży i akcesoriów, prezentujących swoje usługi przerobowe, oraz sekcję Avantex, poświęconą tkaninom inteligentnym, nanotechnologii oraz innowacyjnym powłokom.

Data publikacji: 7.09.2016
Przeczytaj również

Targi:
Premium Berlin: Dokąd zmierza branża fashion. Trendy, innowacje i inspiracje

Po 2,5-letniej przerwie w końcu powróciły międzynarodowe targi w Berlinie - Premium… więcej »

Moda:
Recman i Modny Tata z wizytą na włoskich targach mody męskiej Pitti Uomo we Florencji

Jak co roku w połowie czerwca w słonecznej Florencji odbyły się najsłynniejsze targi mody męskiej – Pitti Uomo. Ich historia ma swoje… więcej »

Targi:
Texprocess: Sprawdź, dokąd zmierza przemysł mody. Poznaj innowacje i trendy

W dniach 21-24.06.2022 we Frankfurcie odbędzie się kolejna edycja Texprocess - targów nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii do… więcej »