Texworld już w przyszłym tygodniu

fot. Messe Frankfurt

Targi Texworld w Paryżu to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu producentów i projektantów mody szukających materiałów odzieżowych  i dodatków krawieckich. Podczas najbliżej edycji (12-15 września) będzie można poznać najnowsze trendy w ofercie bawełny i jej mieszanek, dżinsu, wyrobów pasmanteryjnych i hafciarskich, koronek, dzianin, trykotów i żakardów, lnu i konopi, jedwabiu, wełny i sztucznych futer, ale także tkanin ekologicznych i funkcjonalnych oraz nadruków.

O szybką orientację w gąszczu tendencji zadbają art dyrektorzy Louis Gérin i Grégory Lamaud, prezentując przegląd nowych kierunków na nadchodzący sezon: tak skondensowany zarys najważniejszych kolorów, nadruków i faktur pozwoli kupcom na efektywniejsze planowanie swoich kolekcji.  W programie wrześniowej giełdy, odbywającej się w centrum wystawienniczym Le Bourget, zainteresowani znajdą rozmaite fora – od dżinsowych po ekologiczne, konferencje, pokazy mody czy warsztaty na temat ekorozwoju: przyjazne środowisku tkaniny, ekologiczne procesy produkcyjne i przyjazne ludziom standardy pracownicze. Powierzchnia targów Texworld sięgnie najprawdopodobniej 41,7. tys. mkw. i obejmie także sektor Apparelsourcing, poświęcony producentom odzieży i akcesoriów, prezentujących swoje usługi przerobowe, oraz sekcję Avantex, poświęconą tkaninom inteligentnym, nanotechnologii oraz innowacyjnym powłokom.

Data publikacji: 7.09.2016
Przeczytaj również

Targi:
Pitti Uomo: Punkt zwrotny dla branży mody męskiej?
Na początku lipca zakończyła się letnia edycja najważniejszych targów mody męskiej Pitti Uomo we Florencji. To tu można podpatrzeć rodzące się zmiany w kroju,… więcej »
Targi:
Francuskie e-targi dla przemysłu lekkiego

Dynamiczny rynek tekstyliów wymaga skutecznych i szybkich rozwiązań, by podążać za potrzebami producentów i konsumentów. Wychodząc… więcej »

Targi:
ISPO Munich Online 2021: ponad 500 wystawców i ciekawy program

Tegoroczna monachijska edycja targów odzieży, obuwia i sprzętu sportowego ISPO odbędzie się w wersji online. Impreza, wraz z programem… więcej »