Co łączy biustonosze Corin ze światem nauki, medycyny i robotyki?

Rozwój eksportowej i krajowej sprzedaży firmy Corin w dużej mierze wynika z prac jej działu B+R. Dział badawczo-rozwojowy systematycznie zwiększa zasoby wiedzy i od wielu lat  wykorzystuje je do opracowywania konstrukcji biustonoszy, aby były coraz wygodniejsze i przede wszystkim zdrowsze dla kobiet. Innowacyjne biustonosze równomiernie rozkładają nacisk na wszystkie obszary piersi, klatki piersiowej i pleców. Odpowiednia budowa biustonoszy pomaga uniknąć problemów, które mogą wynikać z miejscowo zbyt ciasnego lub zbyt luźnego stanika, takich jak zaburzenia drenażu limfatycznego, obrzęki lub stany zapalne piersi i ich okolic.

Uzyskanie optymalnego kształtu biustonosza jest od wielu lat kluczowym zadaniem działu badawczo-rozwojowego Corin. Firma wprowadza do produkcji biustonosze o innowacyjnych kształtach, które są bezpieczne dla zdrowia kobiet. Badania nad skonstruowaniem nowych kształtów biustonoszy wymagają wielomiesięcznej pracy specjalistów i ich systematycznej i ciągłej edukacji. Techniki projektowania i produkcji biustonoszy opierają się na nowoczesnych badaniach technologicznych. Zespół B+R Corin wraz z inżynierami i lekarzami opracował optymalny kształt biustonosza. W badaniach wykorzystano między innymi kamery termowizyjne i wysoce zaawansowane programy komputerowe do symulacji. Tego typu urządzeń i oprogramowania używa się przy konstruowaniu m. in. silników lotniczych.  

Testy i analizy, w wyniku których powstał idealny biustonosz, odbywały się w trakcie 18-miesięcznego projektu badawczego realizowanego we współpracy z Politechniką Łódzką i Szpitalem Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W czasie badań staniki były testowane przez kobiety w każdym wieku, rozmiarze i typie budowy ciała. 

Rezultatem tego projektu o nazwie Perfect Bra – jest wprowadzenie do linii produkcyjnej Corin  biustonoszy o konstrukcji najbardziej optymalnej dla zdrowia kobiet.

Biustonosze Corin  nie tylko są wygodne i bezpieczne dla zdrowia, ale są też estetycznie i precyzyjnie uszyte. Ich wygląd opowiada modowym trendom. Bielizna Corin produkowana jest z surowców, które nie podrażniają  ciała i mimo swojej delikatności  są wytrzymałe na działanie praw fizyki.

Corin nie ustaje w doskonaleniu technologii produkcji bielizny. Wyjątkowym biustonoszem jest ultralekki oddychający biustonosz  Virginia 17871 SPACER 3D. Opracowany w innowacyjnej technologii przez dział B+R Corin jest prawdopodobnie najlepszym tego typu biustonoszem na świecie. Jego miseczki 3D wykonane z miękkiej pianki typu SPACER pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Struktura misek sprawia, że skóra swobodnie oddycha i nie poci się. Plastyczne trójwymiarowe miski zapamiętują kształt piersi i otulają je. Biustonosz jest nieodczuwalny, wygodny i bardzo lekki dla piersi o różnych kształtach i w bardzo wielu rozmiarach. To typ biustonosza, który dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom sprawdzi się także przy bardzo wrażliwych czy chorych biustach. Technologia ta jest też wykorzystywana w produkcji innych modeli, które posiadają miseczki typu SPACER.

 W ramach kolejnych projektów badawczo-rozwojowych i uzyskanych środków z Unii Europejskiej firma Corin rozbudowała dział produkcji o nowe maszyny i urządzenia. Hala produkcyjna została wyposażona w urządzenia  do termicznego tłoczenia tkaniny. Powstał specjalistyczny dział tłoczenia. Wysoka temperatura nadaje delikatnym materiałom kulisty kształt o różnych wielkościach. W taki sposób przygotowana miseczka biustonosza jest pozbawiona jakichkolwiek szwów, poprzez co jest bardzo komfortowa w noszeniu. Ma anatomiczny, naturalny kształt. Technologia uzyskiwania kształtu za pomocą wysokiej temperatury jest możliwa przy wykorzystaniu odpowiednich dzianin. Nowoczesne materiały są wytrzymałe, nie topią się i zachowują swój wzór pomimo wysokich naprężeń.  Miski, mimo swojej delikatności, są wytrzymałe o naturalnym kształcie piersi, z doskonałymi właściwościami podtrzymującymi. 

Prace badawcze nad innowacyjną technologią produkcji biustonosza z bezszwowymi miskami, których anatomiczny kształt jest możliwy do uzyskania wyłącznie za sprawą nowoczesnych urządzeń i technologii  nadzorował na każdym etapie dział B+R Corin. Specjaliści uzyskali innowacyjny biustonosz – Gisele 30725, który jest wdrażany do seryjnej produkcji. Innowacyjny biustonosz jest niewyczuwalny, miski doskonale dopasowują się do piersi, podtrzymując je i nadając im naturalny wygląd. Biustonosz jest bardzo lekki i przyjemny w dotyku. Wykonane w nowej technologii miseczki są bezszwowe, ze stabilnego haftu, który jest termicznie formowany. Opracowanie tego typu biustonosza to wynik wielomiesięcznej pracy działu badawczo-rozwojowego firmy Corin  oraz wsparcia finansowego z Unii Europejskiej. Innowacyjność biustonosza Gisele 30725 została potwierdzona opinią o innowacyjności wydaną przez Polskie Towarzystwo Naukowo-Techniczne. 


 Zgodnie z nowoczesną koncepcją Przemysł 4.0 (robotyka), został zautomatyzowany dział krojowni Corin  oraz zakupione zostało automatyczne urządzenie tnące. Pozwala ono zwiększyć wydajność procesów produkcyjnych i tym samym podnieść konkurencyjność rynkową firmy. Zautomatyzowany kater ma wpływ na optymalizację kosztów produkcyjnych i zwiększenie jakości wyrobów gotowych. Robot tnący osiąga bardzo wysokie prędkości rozkroju, dzięki czemu skraca się czas cięcia o około 20 % oraz czas stabilizacji tkaniny do rozkroju o około 50%. Nowe technologie i robotyzacja procesu produkcji ułatwia pracownikom pracę, obniża koszty produkcji, minimalizuje straty materiału, zwiększa wydajność. 

Prace badawczo-rozwojowe, które Corin prowadzi od wielu procentują dynamicznym rozwojem marki. Nauka, medycyna i robotyka stały się fundamentem ewolucji produktów – konstrukcji i innowacyjnych technologii produkcji pozwalających produkować coraz lepsze biustonosze, coraz bardziej komfortowe i bezpieczne dla zdrowia kobiety. Atrakcyjność oferty i jej prozdrowotny profil zwiększają konkurencyjność rynkową Corin  na wszystkich kontynentach.

Data publikacji: 29.11.2023
Przeczytaj również

Targi:
Techtextil i Texprocess 2024:
Wgląd w przyszłość przemysłu odzieżowo-tekstylnego

23 - 26 kwietnia we Frankfurcie odbędą się targi Techtextil i Texprocess. To świetna okazja, aby zobaczyć, w jakim kierunku zmierza produkcja… więcej »

Technologia:
Jak będzie wyglądała przyszłość przemysłu mody?

O produkcji na żądanie oraz o trendach na rynku odzieżowym rozmawia z nami Łukasz Werski, Sales Manager Poland, Kornit Digital… więcej »

Handel:
Jak technologia 5G zrewolucjonizuje modę i handel detaliczny

Technologia 5G zrewolucjonizuje branże mody i handlu detalicznego. Według raportu firmy McKinsey zatytułowanego State of Fashion 2022, więcej »